Про це повідомляє ТСН.

Зазначимо, що сьогодні відбувається обмін полоненими за формулою 306 бойовиків на 74 українців, які перебувають у полоні на окупованих територіях.

Згідно з інформацією видання, на пункт призначення біля "Майорська" вже прибуло близько 10 автобусів із людьми, яких планується обміняти на українських заручників.

Журналіст видання поспілкувався з кількома із цих людей. Так, серед цих осіб є людина, яку звинувачують в участі у подіях 2 травня в Одесі. Чоловік перебуває під домашнім арештом. За словами чоловіка, він відмовиться від обміну, повернеться до Одеси, сидітиме під домашнім арештом та продовжуватиме судитися.

Читайте також: Українці зустрічатимуть у "Борисполі" звільнених полонених із Донбасу

Ще один чоловік, якого було затримано за крадіжку в Харкові, заявив, що взагалі не розуміє, як потрапив у ці списки бойовиків.

Один із чоловіків натякнув, що близько півроку перебував на окупованій території у лавах незаконних збройних формувань. Коли ж повернувся на підконтрольну Україні територію, його затримали і засудили до 8 років позбавлення волі. Зараз чоловік відбуває термін.

Він переконує, що повернеться назад в українську в'язницю, "щоб відсидіти і бути чистим перед законом". "Краще в тюрмі, ніж на обмін", – наголосив чоловік.

За словами чоловіків, яких планується обміняти на полонених українських військових, серед них є ще принаймні 10-15 осіб, які хочуть відмовитися від обміну. Тобто бойовикам покажуть, що їх привезли, а потім чоловіки підпишуть певні документи про те, що приїхали на обмін, але обмінюватися не бажають.