Лякали ворога похоронним маршем, – в управлінні РЕБ розповіли цікаву історію з оборони Києва

12 вересня 2023, 19:46
Читать новость на русском

Джерело:

УП

Керівник Головного управління РЕБ та кібербезпеки Іван Павленко розповів про цікаву стратегію, яку наші захисники використовували для того, щоб відлякати окупантів. Так, наші захисники записали похоронний марш та відправляли його на частоти, якими користувалися окупанти.

Це сталося під час оборони Києва на початку повномасштабного вторгнення Росії. За словами Павленка, ефект від таких дій наших військових був для окупантів моментальним.

Дивіться також Безшумний і невидимий SpyGun: дрон-розвідник виходить в серійне виробництво

Як окупантів лякали похоронним маршем українські військові

Полковник розповів, що російські безпілотники можна подавити засобами радіоелектронної боротьби. Однак оцінити ефективність ураження ворожого БпЛА доволі складно.

До прикладу, російський безпілотник "Орлан-10" навіть після радіоподавлення може все одно продовжувати літати й виконувати свої завдання. Проте, як пояснив Павленко, саме через роботу наших РЕБ цей безпілотний літальний апарат втрачає безперервне управління й вже не може вражати цілі українських військових.

Водночас він наголосив, що основним підтвердженням того, що радіоподавлення успішне, є те, що противник перестроюється на інші частоти.

До речі, в перші дні війни, коли росіяни літали в районі Києва, ми використовували радіостанції для того, щоб здійснювати радіоподавлення управління авіації противника. Хлопці тоді записали похоронний марш, який лунав в ефірі у росіян. Я вам кажу, вони тоді міняли частоти миттєво,
– сказав полковник.

Він також підкреслив, що ефективність РЕБ завжди вимірюється у відсотках. Адже все це випромінювання, і його "не можна помацати". 

"Якщо ми подавили всі радіолінії, то зв'язок називається зірваний, це 100%. Якщо подавили 70%, то це називається порушено. Якщо подавили 50%, це називається ускладнено", – зауважив Павленко.

Полковник також наголосив, що в перші дні повномасштабної війни використання засобів РЕБ не дозволило російським гвинтокрилам десантуватися в районі Гостомеля у Київській області.

Він зауважив, що окупанти декілька разів виходили з території аеропорту, поверталися, виходили знову на Київське водосховище, заходили назад, імовірно, через вплив засобів РЕБ.

Павленко також пояснив значення РЕБ у війні

  • Ілля Павленко наголосив, що засоби радіоелектронної боротьби здатні зберегти людські життя, коли ворог атакує нашу країну дронами. Саме тому наша держава має масштабувати виробництво таких комплексів.
  • Він також наголосив, що наразі для управління засобами РЕБ треба брати фахівців, які в минулому вже мали стосунок до радіоелектроніки. Це може бути радіоінженер, якого довчать усім необхідним навичкам.
  • Полковник запевнив, що майбутнє кіберборотьби полягатиме в електромагнітному спектрі. За його словами, справа не стільки в дронах, як у роботизованих системах.