Щоб зберегти Харків, потрібне політичне рішення союзників
Джерело:
Олексій КопитькоДо 2022 року Харків входив до 20 найбільших міст Європи за кількістю офіційно зареєстрованого населення. У місті проживало щонайменше 1,4 мільйона осіб. Реальне населення було ближчим до 2 мільйонів.
Росія руйнує одне з найбільших міст Європи
Серед не столиць у Європі більшими за Харків є лише Стамбул, Санкт-Петербург, Гамбург, Барселона та Мюнхен. Власне, Харків перебував між Мюнхеном та Міланом.
Читайте також Справжня причина, чому Польща не збила російську ракету
Коли Росія стріляє по Харкову, я намагаюся згадувати це порівняння для наочності. Тому що Харків – це не зрозуміло, а Барселона – зрозуміло. Так ось, якщо позначити на карті рубіж, куди були прильоти 27 березня, то щонайменше третина Харкова (Барселони, Мілана, Мюнхена) може бути перетворена на руїни з території Росії без застосування крилатих чи балістичних ракет.
Боєприпас, яким Росія тренується вбивати дітей у Харкові, поки що сируватий, але має більшу руйнівну силу порівняно з С-300. Головне те, що через час (місяці) він може вироблятися в товарних кількостях.
Заходи для нейтралізації зрозумілі:
- перше – це удари по пускових на території Росії;
- друге – це засоби проти російської тактичної авіації.
І одного, і другого є достатньо у наших партнерів. Ба більше, частину засобів уже передана та освоєна українською армією, але є заборона на використання на території Росії. Справа за малим – політичне рішення. Усі, що ухиляються від ухвалення такого рішення, сприяють Кремлю у знищенні Харкова та кличуть лихо у Європу.
Закінчиться тим, що російські бомби почнуть падати на міста ЄС і НАТО. Тому що Кремль удосконалює свою зброю в бойових умовах, поки західні країни думають. Плюс демонстрація страху – найкраща провокація для Кремля. Якщо Владімір Путін може безкарно руйнувати одне з найбільших міст Європи, то питання часу, коли він вирішить йти далі.