В Одеській області зафіксували сибірську виразку
У селі Фараонівка Саратського району Одеської області у чоловіка, який займався обробленням м'яса, діагностували сибірську виразку.
Про те, що у чоловіка підтвердили сибірську виразку, повідомили у пресслужбі Центру громадського здоров'я.
Читайте також Сибірка: симптоми, лікування та профілактика
Лише 7 серпня 2020 року хворий звернувся до сімейного лікаря. Натомість 11 серпня лабораторія Центру громадського здоров'я України виділила ДНК сибірської виразки методом ПЛР, що підтвердило наявність сибірської виразки.
Чоловік займався обробленням туш і захворювання має швидше за все професійний характер.
Фахівці обласного лабораторного центру та Держпродспоживслужби вживають необхідних заходів з недопущення поширення захворювання. За контактними особами спостерігають фахівці.
Гостра інфекційна хвороба тварин і людини, що протікає переважно у вигляді шкірної форми, значно рідше – в легеневій і кишковій формах з явищами сепсису.
У світі цю хворобу називають антракс, що з грецької означає "вугілля". Ця назва вдало характеризує головні ураження недуги: струпи чорного кольору на шкірі. В Україні сибірка має такі назви: телій, гербарець, жабур.
Як передається сибірська виразка
Варто знати: Сибірка не передається від людини до людини.Інфікування людини сибіркою виникає внаслідок проникнення збудника через пошкоджену шкіру або слизові оболонки. Це буває при догляді за хворими тваринами, під час обробки туш, знятті шкіри і поховання трупів загиблих тварин, при контакті з різними видами сировини, отриманої від хворих тварин, при вживанні в їжу м'яса хворих тварин та через укуси кровосисних комах шляхами.
Сибірка в Україні: що відомо
В Україні ця хвороба востаннє з'являлася у жовтні 2018 року. Тоді в Одеській області під час забою худоби шкірну форму антраксу підхопили п'ятеро людей. Дослідження також показали, що сибірка "жила" в м'ясі тварин і ґрунті у дворі, де забивали хвору худобу.
Вже наприкінці жовтня 2019 року сибірку запідозрили в 14-річної мешканки Тернопільщини. Такі думки у лікарів з'явилися через рану темного кольору на ключиці дівчинки. Але цей діагноз не підтвердився.