Інфекцію зафіксували у Саратському районі області, усі госпіталізовані – мешканці села Міняйлівка. В серпні вони зарізали корову та споживали її м’ясо. Після чого звернулися до лікарні через погане самопочуття.

Читайте також: На Одещині дев’ять учнів захворіли на гепатит

У Центрі громадського здоров'я МОЗ України прокоментували інцидент, зазначивши, що вогнище вже локалізовано та небезпеки розповсюдження інфекції немає.

П’ятеро людей госпіталізовано зі специфічними симптомами захворювання шкіри. В одного хворого підтверджено захворювання на сибірку (шкірна форма, що лікується антибіотиками і не становить такої небезпеки, як легенева форма),
– йдеться у повідомленні.

Також інфекцію виявили у м’ясі забитої тварини та ґрунті на подвір’ї, де було її забито. Рештки м’яса тварини та морозильна камера, у якій вони зберігалися, були спалені.

Захворювання локалізовано в межах одного села та запроваджено карантин. На в’їздах та виїздах із села встановили блокпости, щоб не допустити розповсюдження смертельно небезпечної хвороби.

Медики обстежують людей, які контактували з хворими тваринами чи вживали м’ясо забитої худоби, які потенційно можуть заразитися збудником сибірки.

Особам, які мали ризик зараження збудником сибірки, призначають термінову профілактику антибіотиками, і за ними здійснюють медичне спостереження.

Що таке сибірка чи сибірська виразка? Це гостре зоонозне інфекційне захворювання, властиве тваринам, але здатне вражати і людей. Воно уражає шкіру, утворюючи специфічні карбункули (чиряк), підвищується температура та відбувається загальна інтоксикація організму.

Спори інфекції можуть зберігатися у землі до 100 років. Тваринам інфекція передається через траву, яку вони їдять. Серед людей у "зону ризику" особи, які працюють з м'ясом, тваринами або у лабораторіях. На перших стадіях захворювання можна вилікувати антибіотиками.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.