Суд розглядає клопотання про звільнення Стерненка: відео
Приморський суд Одеси розглядає клопотання адвокатів про негайне звільнення Сергія Стерненка. Самого Стерненка привезли в залу суду з СІЗО.
Як повідомили на сторінці Сергія Стерненка у фейсбуці клопотання про його звільнення погодили лише з 3 разу. Мовиться про негайне звільнення особи – за статтею 206 Кримінально-процесуального кодексу.
До теми Я не знаю, в чому винна, – Венедіктова про справу Стерненка
За цією статтею, кожен слідчий суддя зобов'язаний звільнити особу, яка тримається під вартою незаконно, зокрема на підставі вироку, який не набрав законної сили та зупинений у виконанні.
Стерненко наголосив, що його тримання під вартою – не вмотивоване
Метою застосування запобіжного заходу є процесуальна поведінка. Як я вже казав, вона у мене була належною, і залишиться належною – незалежно від того, які будуть до мене застосовані запобіжні заходи. Оскільки я зацікавлений у тому, щоб брати участь у подальшому захисті у суді,
– пояснив у суді Стерненко.
Активіст наголосив, що нікого не можна позбавити свободи, інакше як за вмотивованим рішенням суду. У рішенні щодо нього, вважає Стерненко, немає жодної мотивації. Перебуваючи під вартою, він позбавлений можливості працювати з юридичними документами.
Наразі суддя пішла у нарадчу кімнату задля ухвалення рішення.Дивіться відео з зали суду:
Коротко про вирок у справі Стерненка:
- 23 лютого активіста засудили до 7 років і 3 місяців ув'язнення через нібито викрадення депутата, аби заволодіти його 300 гривнями.
- На таке рішення суду Стерненко подав апеляцію.
- 5 березня адвокати подали клопотання про негайне звільнення Стерненка за статтею 206 КПК.
- Однак слідчий суддя не розглянув клопотання, бо "не помітив" активіста у залі суду.
- Через ув'язнення активіста в Україні спалахнули протести. Нову акцію запланували на 20 березня під Офісом Президента. Саме тоді Стерненкові виповниться 26 років.