Що робити, коли вжалила медуза – важливі поради
На узбережжі Приморська та Бердянська води Азовського моря викинули сотні медуз. Для того, щоб не постраждати від жала медуз, місцеві не радять підходити до моря близько. Втім, виникла ще одна проблема – морських мешканців помітили й у річці Дніпро. Що робити, якщо вас ужалила медуза та наскільки небезпечною є рана – читайте далі.
Опік від жала чорноморської та середземноморської медузи не є небезпечним для життя людини, але ігнорувати його не можна, повідомляє 24 канал.
Читайте також Медузи атакували узбережжя курортних містечок на Запоріжжі: фото, відео
Особливо уважними рекомендують бути літнім людям, дітям та тим, у кого є проблеми із серцем.
До теми У річці Дніпро в Києві нашестя медуз: що викликало цю аномалію – фото
Також варто розуміти, що у різних людей реакція на контакт з медузою може бути різною. Так, у когось цей опік може пройти за кілька годин, а у когось це може викликати ускладнення, алергічну реакцію, а сам опік може не сходити впродовж кількох років.
Чи небезпечний опік від жала медузи
Після того, як медуза вжалить більшість людей відчувають печію та біль, в деяких випадках болить так сильно, що це навіть може викликати больовий шок. Також інколи постраждала людина може відчувати нудоту, головний біль, судоми тощо. Також трапляються випадки, що після укусу у постраждалого може з’явитися стійка алергія на морепродукти.
Найбільша небезпека від жала медуз є для немовлят, яким ще нема 3 років. Від контакту з медузою у маленької дитини можуть виникнути набряки, судоми і навіть смерть.
Перша допомога, коли ужалила медуза
- Якщо ви відчули, що вас ужалила медуза – промийте опік морською або солоною водою, після чого спробуйте видалити частинки пекучих ниток медузи.
- Пийте багато води.
- За допомогою соку лимона можна нейтралізувати отруту – просто вичавіть його на обпечене місце. Також місце опіку можна промити розчином харчової соди або 5% розчином оцту. Втім, найкраще придбати спеціальний гель з гідрокортизоном в аптеці.
- Якщо людина схильна до алергії, то їй потрібно прийняти антигістамінний препарат.
- Якщо біль від жала дуже сильний – прийміть знеболювальне. Звичайний холодний компрес теж допоможе послабити біль.
Що робити, коли ужалила медуза
Ужалила медуза – чого робити не можна
Дуже важливо знати, що опік не можна промивати прісною водою, адже це пришвидшить поширення отрути в організмі. Також не можна торкатися місця ураження голими руками – є ризик, що отрута потрапить на руки.
Не бажано протирати місце опіку зеленкою, йодом чи спиртовим розчином, а також вживати алкоголь – це лише погіршить стан потерпілого.
Коли звертатися до лікаря
Якщо опік від контакту з медузою не проходить не приходить, то краще звернутись до лікаря. Також у медзаклад треба йти, коли після опіку у людини виникає запаморочення, втрата свідомості, проблеми з диханням чи біль у грудях.
Краще не купитись, коли помітили зграю медуз
Профілактика
- Рекомендуємо уникати місць з медузами, можна поцікавитися цим у рятувальників або переглянути місцеві прогнози погоди. Чимало пляжів на своїх офіційних сторінках у мережі також публікують попереджувальну інформацію про медуз.
- Якщо контакту з медузами не уникнути, можна одягнути спеціальний костюм для снорклінгу зі взуттям. Це захистить людину від отрути медуз.
- Остерігайтеся будь-яких медуз, навіть якщо вона лежить на березі. Її жало може залишатися небезпечним ще три дні.
- Пам'ятайте, що медузи атакують лише тоді, коли їх спровокували або під час полювання.
- Якщо вас оточили медузи і є можливість притиснутися кудись спиною – зробіть це, щоб інша медуза не застала вас зненацька ззаду.