Огляд преси за 16 червня

16 червня 2010, 00:00

"Известия в Украине" дізналося чи компенсує "Нафтогаз" кошти "Росукренерго", “Дело” пише про новий Податковий кодекс і його наслідки. "Деловая столица" цікавиться чому виші Одеси конкурують за те, щоб молодь навчалася саме у них.

Віддавати треба, а як і скільки - невідомо. Стокгольмський суд зобов’язав НАК "Нафтогаз" повернути "Росукренерго" понад 12 мільярдів кубометрів газу. Втім забирати паливо компанія Дмитра Фірташа не поспішає, адже повернути своє хоче грошима. Однак нині не зрозуміло скільки саме коштів має компенсувати "Нафтогаз" "Росукренерго". За різними підрахунками сума може становити від 3 до 8 мільярдів доларів. Чи буде виконане рішення Феміди і чи законне воно з’ясовували "Известия в Украине" у матеріалі “Суд да газ”.

Благодійність може стати тіньовою, а точніше взагалі зникнути. Уряд у проекті нового Податкового кодексу пропонує з пожертв компаній збирати 25-відсотковий податок. Раніше до 5% прибутку бізнес міг без оподаткування перераховувати на рахунки неприбуткових компаній. У новому ж Податковому кодексі передбачається, що кошти на благодійність проходитимуть через рахунки Держказначейства. Про урядові нововведення, які можуть взагалі знищити в Україні і без того таке не надто популярне явище як благодійність - читайте на шпальтах видання "Дело" у статті “Благотворительность уйдет в тень?”

Дорогу у виші Одеси - одеситам. Студенти з інших областей складають лише чверть тих, хто навчається у вищих навчальних закладах Південної пальміри. Не поспішають абітурієнти в Одесу навіть зважаючи на те, що кількість випускників шкіл у місті в останні роки значно зменшується. Відтак не школярі б’ються за навчання в одеському виші, а радше навпаки - виші конкурують за те, щоб молодь навчалася саме у них. Про причини такої ситуації та те, скільки може коштувати навчання в Одесі розповідає "Деловая столица" у роботі“Студенты игнорируют Одессу”.