Огляд преси за 24 січня
Про податки та збори пишуть “Контракти”, ”Профіль” про валютну правду. Що та відлякує іноземних інвесторів можна прочитати на шпальтах тижневика ”Український тиждень”.
Хто менше заробляє, той більше платить... Виглядає парадоксом, але така українська реальність. Пересічний українець віддає державі майже 60% заробленого. Вберегти власний гаманець допомагає хіба що - тінь. Через надмірне фіскальне навантаження на доходи громадян понад половина зарплат в Україні отримують у конвертах. Чому ж прості українці сплачують державі податків і зборів більше, ніж великий бізнес, читайте в діловому тижневику “Контракти” у матеріалі ”Хто більше”.
Валютні гірки. Як поведуть себе в цьому році долар з євро, і куди при цьому посунеться гривня - питання як ніколи умовне. Поки важко зрозуміти логіку дій нового керівництва нацбанку, але вже напевно відомо - впродовж року курс іноземної валюти в Україні перебуватиме під впливом малопередбачуваної світової кон’юнктури, повернення зовнішніх боргів та розміру резервів НБУ. Масла у вогонь як завше підливають заяви українських політиків - про емісію гривні та європейських - про переоцінку євро, а також поради світових фінансистів купувати долар. Валютної правди шукав тижневик "Профіль" у статті “Непредсказуемая валюта”.
Неласкаво просимо. Заплутана система контролю над бізнесом з боку органів влади відлякує від України потенційних інвесторів та провокує корупцію. За даними дослідження, проведеного нещодавно Herіtage Foundatіon та Wall Street Journal, наша держава посіла 164-те місце в рейтингу економічних свобод серед 179 країн світу - останнє поміж європейських держав. Нашу країну випередили Узбекистан, Білорусь та Росія. Чим Україна так лякає іноземних інвесторів - на шпальтах "Українського тижня" у матеріалі “Неласкаво просимо”.