Хто менше заробляє, той більше платить... Виглядає парадоксом, але така українська реальність. Пересічний українець віддає державі майже 60% заробленого. Вберегти власний гаманець допомагає хіба що - тінь. Через надмірне фіскальне навантаження на доходи громадян понад половина зарплат в Україні отримують у конвертах. Чому ж прості українці сплачують державі податків і зборів більше, ніж великий бізнес, читайте в діловому тижневику “Контракти” у матеріалі ”Хто більше”.
Валютні гірки. Як поведуть себе в цьому році долар з євро, і куди при цьому посунеться гривня - питання як ніколи умовне. Поки важко зрозуміти логіку дій нового керівництва нацбанку, але вже напевно відомо - впродовж року курс іноземної валюти в Україні перебуватиме під впливом малопередбачуваної світової кон’юнктури, повернення зовнішніх боргів та розміру резервів НБУ. Масла у вогонь як завше підливають заяви українських політиків - про емісію гривні та європейських - про переоцінку євро, а також поради світових фінансистів купувати долар. Валютної правди шукав тижневик "Профіль" у статті “Непредсказуемая валюта”.
Неласкаво просимо. Заплутана система контролю над бізнесом з боку органів влади відлякує від України потенційних інвесторів та провокує корупцію. За даними дослідження, проведеного нещодавно Herіtage Foundatіon та Wall Street Journal, наша держава посіла 164-те місце в рейтингу економічних свобод серед 179 країн світу - останнє поміж європейських держав. Нашу країну випередили Узбекистан, Білорусь та Росія. Чим Україна так лякає іноземних інвесторів - на шпальтах "Українського тижня" у матеріалі “Неласкаво просимо”.