Огляд преси за 27 березня
“Власть денег” досліджував ситуацію, яка склалася навколо Податкового кодексу. “Український тиждень” пише про штучне обмеження попиту на землю, “Контракти” про техногенно небезпечні підприємства України.
Декларація капітуляції. Малий бізнес сповна відчув як воно жити за Податковим кодексом. Новий порядок роботи дрібних підприємців в Україні остаточно ще не визначений. Обіцяють зробити це до літа. А тим часом в податковій довжелезні черги. Новий кодекс хоч і обмежив до кінця червня штрафи за порушення податкового законодавства у розмірі одна гривня, та на ділі грошові стягнення можуть перевищити цілу тисячу. На що далі розраховувати бізнесу - дізнавалась "Власть денег" у статті “Крайних есть?”.
Гектари чорноземів - під себе. Держава штучно обмежує попит на землю в інтересах великих орендарів, відлякує іноземних інвесторів, а відтак залишає за собою право придбати будь-яку ділянку. Нормативні обмеження конкурентних покупців та можливість для зловживань чиновників знизять вартість земельних ділянок. А не маючи прав власності на землю ніхто не вкладатиме великі гроші в сільгоспвиробництво. Що вродить цього року українська нива? Про новий земельний переділ читайте у спецтемі "Українського тижня" “На паях”.
Живемо як на пороховій бочці. Україні пророкують збільшення кількості техногенних катастроф. Імовірність аварії на українських АЕС за японським сценарієм хоч і мінімальна, втім, потенційно небезпечних підприємств у нас на біду вистачає. В Україні понад 19 тисяч загрозливих промислових об’єктів і близько 400 із них підпадають під категорію “особливо небезпечних”. Звідки варто чекати лиха - читайте у свіжому номері ділового тижневика "Контракти" у матеріалі “Аварійна ситуація”.