Декларація капітуляції. Малий бізнес сповна відчув як воно жити за Податковим кодексом. Новий порядок роботи дрібних підприємців в Україні остаточно ще не визначений. Обіцяють зробити це до літа. А тим часом в податковій довжелезні черги. Новий кодекс хоч і обмежив до кінця червня штрафи за порушення податкового законодавства у розмірі одна гривня, та на ділі грошові стягнення можуть перевищити цілу тисячу. На що далі розраховувати бізнесу - дізнавалась "Власть денег" у статті “Крайних есть?”.

Гектари чорноземів - під себе. Держава штучно обмежує попит на землю в інтересах великих орендарів, відлякує іноземних інвесторів, а відтак залишає за собою право придбати будь-яку ділянку. Нормативні обмеження конкурентних покупців та можливість для зловживань чиновників знизять вартість земельних ділянок. А не маючи прав власності на землю ніхто не вкладатиме великі гроші в сільгоспвиробництво. Що вродить цього року українська нива? Про новий земельний переділ читайте у спецтемі "Українського тижня" “На паях”.

Живемо як на пороховій бочці. Україні пророкують збільшення кількості техногенних катастроф. Імовірність аварії на українських АЕС за японським сценарієм хоч і мінімальна, втім, потенційно небезпечних підприємств у нас на біду вистачає. В Україні понад 19 тисяч загрозливих промислових об’єктів і близько 400 із них підпадають під категорію “особливо небезпечних”. Звідки варто чекати лиха - читайте у свіжому номері ділового тижневика "Контракти" у матеріалі “Аварійна ситуація”.