Окупанти не припиняють обстрілювати ядерну установку "Джерело нейтронів"
Джерело:
ДержатомрегулюванняРосійські загарбники все ще становлять загрозу для ядерної безпеки України. Зокрема, вони обстрілюють ядерну установку "Джерело нейтронів".
Згідно з даними експлуатаційної організації, росіяни на постійній основі обстрілюють та бомбардують територію інституту, на якій розташована ЯПУ "Джерело нейтронів". Це відбувається з початку військового вторгнення Росії на територію України.
Варте уваги Продовження ведення бізнесу з нацистською Німеччиною, – відомий інвестор про роботу в Росії
Додають, що інфраструктура інституту уже дуже серйозно постраждала. Зокрема, окупанти обстріли ЯПУ "Джерело нейтронів". У результаті було пошкоджено:
- систему зовнішнього енергопостачання установки,
- систему кондиціювання системи охолодження клистронної галереї лінійного прискорювача електронів,
- будівлі (безпосередньо ядерної установки, помпової та градирень, а також лабораторії ізотопів).
Ситуація з "Джерелом нейтронів"
Станом на 12 квітня 2022 року ядерну установку перевели у глибокий підкритичний стан. Зовнішнє електропостачання відсутнє. Зараз немає можливості його відновити. Фахівці контролюють стан "Джерела нейтронів" лише на обмеженому рівні. Для прикладу, вони не можуть:
- виміряти температури теплоносія на вході/виході бака підкритичної збірки (ПКЗ) та нейтронно-утворюючої мішені,
- зняти показників автоматизованої системи радіаційного контролю, відновлення рівня в баці підкритичної збірки, який досяг нижньої межі безпечної експлуатації для режиму "тривалої зупинки" (діє з 24 лютого) згідно з технологічним регламентом безпечної експлуатації ядерної установки
Показники мобільного дозиметра показують, що радіаційний фон на майданчику перебуває у межах норми. Проте попереджають, що можливість нових пошкоджень ЯПУ "Джерело нейтронів" залишається на високому рівні. Головна причина – постійні обстріли росіян. Відповідно, нові пошкодження можуть вплинути на стан ядерної та радіаційної безпеки.
Актуально – НАТО про другу хвилю війни в України: дивитися відео