Окупанти відібрали землю майже в 4 тисяч кримчан, – правозахисник

30 липня 2020, 23:20
Читать новость на русском

В окупованому Криму систематично й масово порушують права власності громадян України. Зокрема, окупанти відібрали землю майже в 4 тисяч кримчан.

Окупанти відбирають у кримчан землю

У жителів Криму масово вилучають земельні ділянки, отримані ними до окупації півострова, заявив експерт Регіонального центру прав людини Роман Мартиновський, пише "Укрінформ".

Читайте також Окупанти планують знести храм ПЦУ в Євпаторії

Під час проведеної роботи нам вдалося ідентифікувати 3 952 людей, яких ми вважаємо потерпілими від порушення права власності на території окупованого Криму,
– зазначив Мартиновський.

За його словами, відбирання землі відбувалося "на основі того, що окупаційна влада взяла на себе функцію перевірки законності надання цих земельних ділянок". Громадяни України отримали їх у період від 2008 до 2010 року.

Мартиновський розповів, що у кримчан вилучалися ділянки

  • призначені для будівництва індивідуального житла,
  • для садівництва,
  • сільськогосподарських робіт,
  • ведення фермерського господарства.

Інші злочини окупанта

Також експерти Регіонального центру прав людини ідентифікували 170 людей, щодо яких так звані "суди" ухвалили рішення про руйнування їхньої нерухомості.

Зокрема, "така ситуація в деяких випадках торкнулася й інтересів малолітніх дітей".

"Наприклад, у сім'ї, де дві неповнолітні дитини, були порушені права власності на реконструйоване майно, яке влада Ялти вирішила знести – і виконала своє рішення", – повідомив Мартиновський.

Зверніть увагу Мальовничі пляжі Криму перетворюються у болото, окупантам байдуже: фото

Де найбільше порушували права власності кримчан

У Севастополі та Ялті. Лише в Балаклавському районному "суді" Севастополя двоє "суддів" ухвалили 1 500 рішень, які порушують права власності кримчан.

Основний аргумент окупантів – "незаконність передачі земельних ділянок уповноваженими органами України".

"У більшості таких випадків окупаційна влада порушує принципи міжнародного права, які свідчать про неприпустимість оцінки рішень державних органів однієї держави судами іншої держави", – підсумував Мартиновський.

Нагадаємо, збройна агресія Росії проти України розпочалася 20 лютого 2014 року з окупації Кримського півострова й триває досі.