На ситуацію скаржаться туристи та місцеві, повідомляє УНІАН з посиланням на окупаційні ЗМІ.

До теми Брудний умивальник та поламані стільці: Крим знову осоромився курортним сезоном – фото

Особливо складна ситуація в селі Стерегущому Роздольненського району. Водорослі відлякують людей не лише виглядом, а й смердючим запахом.

пляжі крим
Так виглядають пляжі зараз / Фото Аделіна Гафарова

Ймовірно, що проблема виникла після зникнення унікальнокого заповідника – Бакальська коса, який зруйнував нещадний видобуток окупантами піску на "Бакальській банці".

Після цього сильна течія почала заносити в Каркіницьку затоку велику кількість мертвих водоростей, які вирвало з дна моря.

Що відомо про Бакальську косу?

Піщана коса, що відокремлює Бакальське озеро від Каркінітської затоки Чорного моря. Видається в море на 8 кілометрів, а ширина в середній частині становить приблизно 30 – 50 метрів.

З 1972 року місце має статус природно-ландшафтного заповідника. Заповідник займає основну частину території й акваторії, близько 1440 гектарів. До нього відносяться Бакальське озеро з його прибережною смугою, велика частина аквальному комплексу і території самої Бакальської коси.

Зауважимо, що російська окупаційна "адміністрація" не збирається прибрати водорослі, бо вони занесені в Червону книгу Криму.

Проте дельфіни теж занесені в Червону книгу, але їх трупи утилізують,
– обурюються місцеві.

Схожа ситуація і в Бахчисарайському районі. Жителі Піщаного просять так званих "чиновників" прибрати джерело смороду з пляжу, але ніхто не реагує.

крим пляжі
На скарги російська окупаційна влада не реагує / Фото Аделіна Гафарова