Рішення про знесення храму ухвалив "кримський суд" з огляду на нібито відсутність у Климента доказів законності використання земельної ділянки. Про намір окупантів знести храм священнослужитель розповів "Крим.Реалії".
Між тим У Чорноморському регіоні зростає напруга через мілітаризацію Криму, – Міноборони
До того ж, невтішну новину так звана служба судових приставів принесла у знаменний для Климента день – 20-річчя його хіротонії.
20 років тому мене висвятили на єпископа і призначили керуючим Кримської єпархії. У цей ювілейний день судові пристави принесли мені припис про знесення церкви в Євпаторії,
– розповів Климент.
Реакція омбудсменки
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вже висловилася щодо такого наміру окупантів. У телеграм-каналі Офісу омбудсмена заявили, що засуджують такі дії окупаційної влади, які мають на меті залякування парафіян ПЦУ в анексованому Криму.
Територія Кримського півострова – це територія України, де діє українське законодавство, і РФ не має права застосовувати своє законодавство до громадян України та їхнього майна в Криму, що прямо заборонено Женевською конвенцією,
– наголосили в Офісі омбудсмена.
Також в Офісі омбудсмана заявляють, що вироки так званих судів у Криму і переслідування за релігійними переконаннями представників ПЦУ є порушенням статті 9 Європейської конвенції з прав людини, яка гарантує кожному право на свободу думки, совісті та релігії.