Олігархічний реваншизм: як бюджет-2018 збагатить мільярдерів
Уряд забирає з кишень українців мільярди і нарощує бюрократичний апарат, будує поліцейську державу, ховає зухвалу корупцію за військовою таємницею і грабує громади.
Так, майже 5, 6 мільярдів гривень у 2018-ому отримають Апарат Верховної Ради, Державне управління справами та Секретаріат Кабінету Міністрів. А це на 50 % більше, аніж 2017 року.
"У нас збільшення витрат на утримання бюрократії в два рази! За умови збільшення економіки на 2% всі витрати на державний апарат мають також збільшуватись, але не більше, аніж зріст економіки, тобто на 2%", – зазначила нардепка від фракції "Об’єднання "Самопоміч" Вікторія Войціцька.
Читайте також: Що насправді чекає на окуповані Донецьк, Луганськ та Крим
Крім того, Генеральна прокуратура отримає майже на 1 мільярд більше, ніж минулого року. Міністерство внутрішніх справ – більше фактично на 13 мільярдів. Разом на ці органи передбачено понад 70 мільярдів гривень. А це більше, ніж військовий бюджет України-2018.
МВС в українців вимагає бюджет, який співставний з бюджетом Міністерства оборони. Тобто ми фактично будуємо всередині країни за рахунок грошей людей поліцейську державу, яка боїться не стільки ближнього ворога, наскільки ії внутрішнього ворога, розглядаючи українців фактично як свою загрозу, – вважає Войціцька.
А як будуть витрачені усі 83 мільярда бюджету Міністерства оборони – невідомо, адже це надалі державна таємниця.
Ми вимагатимемо не тільки прозорого фінансування, а ми вимагатимемо впровадження системи цивільного контролю, парламентського контролю над оборонними витратами,
– запевнив голова парламентської фракції "Об’єднання "Самопоміч" Олег Березюк.
Також громада має віддавати до державного бюджету уже не 50%, а 80% податку на доходи фізичних осіб, який буде перевищувати норму.
"Це є основний податок, який поступає до місцевого бюджету. Це податок з заробітної платні, є середній обрахунок на одного мешканця. І ті міста, де кращий ріст, де більше виходить на одного мешканця, 50% мають віддати в державу від того надлишку. Була пропозиція: а давайте віддавати не 50%, а 80%. Слухайте, ну це нечесно є. Бо якщо я хочу залучити більше інвестицій, то я маю більше вкладати в інфраструктуру. А ви мені говорите: віддай все, а потім придумай собі, як ви будете жити. Має бути підхід який: хто краще працює, той і більше має", – сказав лідер політичної сили "Об’єднання "Самопоміч" Андрій Садовий.
Як уряд відбирає у громад доходи, додає витрати і посилює ручне керування – дивіться у програмі.