В ООН заявили, що отримали докази використання Росією касетних боєприпасів у Харкові

11 березня 2022, 19:48
Читать новость на русском

Джерело:

ООН

Організація Об'єднаних Націй заявила, що отримала докази використання Росією касетних боєприпасів у Вугледарі та Харкові.

Як сказала офіційна представниця організації Ліз Троссел, застосування касетних боєприпасів у населених пунктах несумісне з принципами міжнародного гуманітарного права.

Важливо "Не хочемо, щоб нас щось пов’язувало з Росією": харків'яни розкрили жахи цинічної війни

В ООН вчергове нагадали російській владі, що завдання ударів по цивільних особах та цивільних об'єктах заборонені міжнародним правом і можуть бути прирівняні до воєнних злочинів.

За даними ООН, 24 лютого в Центральній міській лікарні у Вугледарі, що на непідконтрольній Україні території, вибухнув касетний боєприпас, у результаті чого:

  • загинули четверо мирних жителів,
  • ще 10 отримали поранення,
  • а також були пошкоджені машини швидкої допомоги, цивільні автомобілі та сама лікарня.

У кількох р айонах Харкова були й інші обстріли касетними боєприпасами, в результаті яких загинуло дев'ять мирних жителів та 37 поранено.

Що відомо про касетні боєприпаси

Це боєприпаси, що складаються з контейнерів, які відкриваються в повітрі і розкидають велику кількість розривних боєприпасів або "дрібнокаліберні бомби" по великій території. Залежно від моделі, кількість суббоєприпасів може становити від декількох десятків до більш ніж 600. Касетні боєприпаси можуть скидатися з літаків або доставлятися до цілі за допомогою артилерії або ракет.

Використання касетних бомб у житлових районах міст може призвести до великих жертв. Використання цієї зброї було заборонено у 2008 році міжнародною конвенцією.

Додамо, що останніми днями під масовані обстріли потрапив Харків, який розташований за 25 кілометрів від російського кордону. Зокрема на нього полетіли й касетні снаряди. 

Житель Харкова за 40 тисяч продав Росії координати об'єктів для удару: дивіться відео