Запоріжжя очікує сувора зима: як підготувати оселі, аби зберегти тепло
Джерело:
Запорізька ОВАЦієї зими Запорізьку область очікує найскладніший опалювальний сезон. Тому до нього треба готуватися вже зараз.
Через окупантів у частині окупованого регіону відсутнє газопостачання, а також є великі ризики залишитися без електропостачання. Наразі людей просять евакуюватися.
Зверніть увагу На українців чекає надхолодна зима: Нафтогаз рекомендує запастися ковдрами та теплим одягом
Що робити, якщо немає можливості евакуюватися
У разі неможливості евакуації із Запорізької області необхідно забезпечити резервне опалення з використанням альтернативних газу та електроенергії видів палива – вугілля, дрова, пелети.
Що стосується підконтрольних територій, на сьогодні керівництвом країни забезпечено збереження тарифу на газопостачання та теплопостачання на рівні опалювального періоду 2021 – 2022 року.
Разом з тим, населенню треба вжити заходи зі зменшення споживання енергоносіїв у опалювальний період, утеплення своїх осель. Приватний будинок переважно обігрівають автономними газовими або електричними системами. Оскільки ситуація з подібними енергоресурсами досить складна, доцільним є встановлення автономного твердопаливного котла, який стане резервним паливним обладнанням, встановлення "буржуйки".
У багатоквартирному будинку з централізованим опаленням встановлення "буржуйки" є недоцільним, тому альтернативним обігрівачем є електрична батарея. Втім треба врахувати стан внутрішніх електричних мереж у будинку, щоб не спровокувати пожежу.
Як підготували свою квартиру до важкої зими
Щоб мінімізувати втрату тепла, треба підготувати свою квартиру:
- встановити тепловідбиваючі екрани між стіною та батареєю;
- прибрати штори на рівні батареї;
- провести теплоізоляцію вікон та дверей (заклеїти вікна скотчем або клеєвою стрічкою);
- максимально утеплити балкон.
У самому багатоквартирному будинку треба:
- провести теплоізоляцію внутрішньобудинкових мереж теплопостачання;
- утеплити двері й вікна в під’їздах;
- перевірити арматуру регулювання на вході;
- оперативно виконувати аварійно-ремонтні роботи.
Важливо додати, що ці заходи допоможуть підвищити енергоефективність оселі та мінімізувати втрати тепла при проходженні цього вкрай складного опалювального періоду.
Найскладніший за 30 років опалювальний сезон
За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, цей опалювальний сезон без перебільшення стане найскладнішим в історії незалежної України.
Він також заявив, що попри готовність України до опалюваного сезону 2022 / 2023 років на 75%, існують певні ризики. Так, головним ризиком Шмигаль назвав терористичні акти росії на енергетичні об'єкти.
"Цей опалювальний сезон без перебільшення стане найскладнішим в історії незалежної України. Головний ризик – це терористичні акти росії проти критичної інфраструктури", – наголосив він.
Як зазначив прем'єр-міністр, через це Уряд виділяє 1,4 мільярда гривень на закупівлю стратегічного запасу матеріальних резервів. Це дозволить оперативно реагувати на виклики та проблеми тепло- і водопостачання. Мовиться про обладнання із простим та швидким розгортанням та обслуговуванням.
Водночас він додав, що окрім придбання додаткових резервів, уряд продовжує ремонти критичної інфраструктури й іншу підготовку до опалювального сезону.
Варто переглянути – Українців чекає складний опалювальний сезон: дивіться відео