Опозиціонер із Держдуми каже, що йому погрожують
Депутат російської Держдуми Ілля Пономарьов повідомив, що після вбивства Бориса Нємцова його електронна скринька переповнена погрозами.
Про це він сказав в інтерв'ю "Главкому".
Після вбивства Нємцова у мене вся скринька переповнена листами. У половині з них: "Ми за тебе боїмося". В іншій: "Ти наступний, су**". Але сприймати це серйозно неможливо. Такі погрози надходять постійно. Як тут можна розібрати, що справжня загроза, а що пишуть чергові тролі?
– сказав Пономарьов.
"Сказати, що я здивований тим, що в Росії відбулося політичне вбивство, на жаль, не можу. Я, швидше, здивований вибором жертви. Але самим фактом не здивований абсолютно", — додав він.
Російський депутат нагадав про діяльність Нємцова в уряді у 90-ті роки.
Читайте також: Єдиний опозиціонер у Держдумі хоче провести в Криму чесний референдум
"Борис був людиною дуже чесною, переконаною, яскравою. Але треба враховувати його траєкторію в 90-ті роки у владі, яка його дуже близько пов'язала з Єльциним, вкрай непопулярним тепер в Росії. Це позбавляло Бориса якихось самостійних політичних перспектив. І політтехнологічне крило влади це дуже добре розуміло. Тому Нємцова весь час використовували якраз для протиставлення опозиції широким масам. Мовляв, ось дивіться, є вибір: або Путін, або Нємцов і Собчак. І люди говорили: свят-свят-свят, хай вже Путін залишається", — вважає Пономарьов.
"Тобто Нємцов останнім часом з PR-погляду російською владою активно використовувався в її власних інтересах. У цьому сенсі розслідування Навального носили більш хворобливий характер, тому що виходили від фігури менш скомпрометованої. Це загалом досить велика різниця з точки зору сприйняття людьми", — сказав політик.
Нагадаємо, 3 березня у Москві поховали Бориса Нємцова. Під вигуки "Росія буде вільною!" із ним прощалися у центрі імені Сахарова. Охочих провести опозиційного політика в останню путь було так багато, що не всі змогли потрапити в середину.
Російського опозиціонера застрелили в ніч на 28 лютого чотирма пострілами у спину. Вбивці зникли з місця події, їх досі не знайшли.
Наступного дня (1 березня) Москві, Санкт-Петербурзі та інших містах Росії відбулися траурні марші пам'яті російського політика Бориса Нємцова.