Опозиція не підтримає законопроект про вищу освіту, – Томенко
Джерело:
УНІАНЗа словами нардепа Миколи Томенка, опозиція не підтримуватиме запропонований депутатами-регіоналами законопроект про вищу освіту, про неприпустимість якого говорять представники студентських організацій.
Як повідомив в коментарі УНІАН голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Микола Томенко, до нього звернулися представники низки студентських організацій, які звертають увагу на неприпустимість ухвалення законопроекту про вищу освіту, зареєстрованого депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим, Григорієм Калетніком та Миколою Сорокою.
Цей проект закону, на їхню думку, створює додаткові передумови для корупційних дій у вишах, безпідставно розширює повноваження ректорів та підпорядкованих їм адміністрацій, а також обмежує права трудових колективів загалом та студентів зокрема.
"Розширення підстав для відрахування студентів, зокрема, за порушення статуту та правил внутрішнього розпорядку вищого навчального закладу, прямо порушує чинний закон про вищу освіту", - заявив Микола Томенко.
"Якщо перший законопроект, так званий "законопроект Табачника", був мрією чиновників Міністерства освіти, щоб повністю контролювати навчальний процес у своїх інтересах, то законопроект Ківалова, Калетніка та Сороки – це законопроект тієї частини ректорів, які б хотіли повернути собі можливість повністю контролювати навчальний процес, починаючи із фінансових потоків і закінчуючи правом виключення студентів за будь-яких обставин", - додав опозиціонер.
Томенко припустив, що, крім опозиції, цей законопроект не підтримає і безліч депутатів-мажоритарників
"Отож, такий "корупційно-ректорський" законопроект не має шансів бути підтриманим у парламенті. Сьогодні парламент чекає на законопроект, який вже кілька місяців розроблявся робочою групою при Кабінеті міністрів за участю викладачів, студентів та ректорів, і який отримав досить високу оцінку громадськості, але й досі не переданий на розгляд Верховній Раді. Такий законопроект про вищу освіту, який враховує всі точки зору та інтереси, після широкого обговорення і дискусій в парламенті мав би шанс бути ухваленим", - підсумував голова профільного комітету.
До слова, на думку колишнього народного депутата Івана Зайця, у 2013 році від самої опозиції залежатиме, чи зможе вона стати якісно новою альтернативою сьогоднішній владі.