Основні тези Міжнародної антикорупційної конференції: про що вихвалялись Порошенко та Яценюк
Просили грошей і спеціалістів у Заходу та розповідали, якою зброєю варто боротися з корупцією. Це основні тези Міжнародної антикорупційної конференції, яка пройшла в Києві.
Боротьба із корупцією
Один поперед одного – Президент та прем'єр вихваляються, як вони викорінюють корупцію. Президент для боротьби навіть нагострив сокиру.
Якби в мене було 8 годин, щоби зрубати дерево, я би витратив 6 годин для того, щоб загострити мою сокиру. Зараз завершується перший етап. Я можу сказати, сокиру ми вже загострили,
— сказав Президент.
Прохання до Заходу
Прем'єр же запевняє, що в його уряді усі такі чесні, що олігархам з ними навіть неможливо домовитися. Тому просить у Заходу доплачувати сумлінним, але небагатим чиновникам.
"Це фонд стимулювання для державних службовців, щоб саме з цього фонду доплачувати прокурорам, суддям, державним службовцям, митникам,які реально будуть проводити реформи", — сказав Яценюк.
Антикорупційна прокуратура
А Президент пообіцяв, що з першого грудня комісія, яка обирає кандидатів на посаду антикорупційного прокурора, подасть список із претендентів Генпрокурору.
Комісія має представити Генеральному прокурору. Генеральний прокурор має призначити антикорупційного прокурора, бо саме з цього дня всі антикорупційні справи мають бути передані з Генеральної прокуратури до антикорупційного бюро,
— зазначив Порошенко.
Антикорупційна місія
Та прем'єру цього замало. Тому пропонує створити ще й Міжнародну антикорупційну місію, яка б могла порушувати провадження проти українських чиновників-корупціонерів за кордоном.
"На постійній основі делегували б сюди слідчих Федерального бюро розслідування, слідчих правоохоронних органів окремих країн-членів Європейського Союзу, які би взяли на себе на себе допомогу правоохоронних органам України в питання організації боротьби з корупцією", — пропонує Яценюк.
Державна аудиторська служба
Також в уряді вирішили створити Державну аудиторську службу на базі Державної фінансової інспекції. Нова структура, у тому числі, займеться перевіркою 20 найбільших компаній України, серед яких – "Нафтогаз України", "Енергоатом" та Одеський припортовий завод.
Читайте також: Інтерв'ю з Порошенком: про розлідування злочинів на Майдані і стрілянину на Донбасі