Отруєння та вибухи: в Торецьку є загроза техногенної катастрофи

25 червня 2017, 09:14
Читать новость на русском

Торецьку на Донеччині загрожують вибухи та отруєння людей через затоплення шахт імені Артема та "Південної". Усе тому, що на поверхню підіймається газ метан, який потрапляє у підвали житлових та виробничих будівель.

Про це повідомляє штаб АТО із посиланням на заяву української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК),

"Вода потрапляє в підземні виробки через пошкодження ділянки водоводу "Горлівка - Торецьк", що виникли внаслідок обстрілів з боку НЗФ ОРДО. За підрахунками комунальних служб Торецька, на землю щоденно витікає близько 15 тисяч кубометрів води", – зазначають в СЦКК.

Читайте також: Керченський міст несе серйозну загрозу регіону: відомі деталі

Так, у Торецьку запроваджено жорсткий графік водопостачання, згідно з яким майже 35 тисяч жителів міста отримають воду лише 2 години на добу.

З підвищенням температури повітря, витрата води суттєво збільшилася і ситуація значно ускладнилась, тож як заявив мер Торецька Юрій Євсіков, у місті в будь-яку мить може виникнути епідемія інфекційних захворювань.

Тим часом директор Торецького виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Юрій Нікулін переконаний, що обстежити та відремонтувати водовод можна за 2-3 дні, проте російська сторона СЦКК не надає гарантій безпеки для ремонтників.

У СЦКК також нагадали про можливість ще однієї техногенної катастрофи поблизу Торецька.

На місцевому фенольному заводі вже давно необхідно провести роботи по укріпленню протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача. На сьогодні в цьому штучному резервуарі зібралося майже 33 тисячі тон рідких відходів, що містять фенол, нафталін, формальдегіди, сірчану кислоту, нафтопродукти та інші хімічні сполуки, що утворилися в процесі роботи підприємства,
– пояснюється у повідомленні.

Також зазначається, що переповнення шламонакопичувача може призвести до руйнування дамби, після чого отруйний потік хлине на найближче селище Новгородське, тоді потрапить до річки Кривий Торець, а далі в Сіверський Донець, який є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської та частини Донецької області.