Солідне доповнення до арсеналу: на що здатна техніка нового покоління з Німеччини

27 грудня 2022, 15:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Упродовж 2022 року Україна отримала чимало комплексів, які суттєво посилити потужності наших захисників. Допомогла, зокрема, техніка із Німеччини, призначена для роботи на ближніх дистанціях.

У спецпроєкті "Зброя перемоги" 24 канал спільно з мужнім брендом Козацька Рада розповідає про можливості техніки, яка вже є в арсеналі України.

Читайте також Норвегія виробляє один з найменших дронів у світі: на що здатні ці "пташки"

Крім цього, Козацька Рада пропонує доєднатись до благодійної ініціативи "За перемогу задонать!". Для участі в акції потрібно придбати улюблений напій бренду та зареєструвати на сайті код з акцизної марки. Після цього ви автоматично станете учасником благодійної ініціативи, а Козацька Рада передасть до фонду "Повернись живим" донат у розмірі 10 гривень.

В рамках акції українці зібрали понад 3 мільйони гривень і ця цифра зростає кожного дня. Допоки кожен долучається до перемоги, пропонуємо дізнатися, як нашим захисникам допомагає німецький ручний гранатомет Panzerfaust 3, що призначений для боротьби з важкими броньованими цілями ворога.

Panzerfaust 3: розробка та особливості стрільби

Розробкою ручних протитанкових гранатометів Panzerfaust німці займалися ще в часи Другої світової війни, а третя модель – це вже нове та вдосконалене покоління зброї. Новинка з'явилася у 1978 році після тривалої роботи німецької компанії Dynamit-Nobel AG. Однак на серійне виробництво третє покоління Panzerfaust поставили лише після повної модернізації – у 90-х роках. 


Третє покоління Panzerfaust / Фото Збройні сили Німеччини

Головне призначення гранатомета – боротьба в міських умовах, тобто бої на ближніх дистанціях. Якщо говорити про стаціонарні цілі – це 400 метрів. Та коли потрібно знищити рухомі чи маневрені об'єкти, дальність використання зменшується до 300. Водночас для гарантованого знищення цілі виробник рекомендує стріляти з відстані 200 метрів.

Особливо потужною є бронебійність снарядів ​​Panzerfaust 3. Якщо говорити за тандемні боєголовки, вони можуть пробивати до 900 міліметрів катаної гомогенної броні. Своєю чергою звичайні бронебійні легко "кладуть на лопатки" броню до 700 міліметрів. Цього достатньо, щоб вразити будь-який сучасний танк.


Потужність Panzerfaust 3 дозволяє пробивати броню до 900 міліметрів / Фото Збройні сили Німеччини 

Гранатомет має свої особливості при стрільбі. Аби почати роботу, оператор має переконатися, що позаду на відстані до 10 метрів немає стіни чи інших перешкод. Ціль потрібно добре зафіксувати, а після запуску одразу покинути вогневу позицію, не чекаючи на результат пострілу. У випадках, коли вогонь ведеться по танку, то найефективніше стріляти з флангу або в його кормову частину. Якщо ж вразити потрібно іншу бронетехніку, то цілити можна в будь-яку частину. Panzerfaust здатен справитися із такими завданнями.

Під час запуску використовується динамо-реактивна система, яка досягається завдяки викидному заряду та протимаси у вигляді металевого порошку. Вона вилітає зі ствола назад, щоб компенсувати віддачу після пострілу. Коли ж граната покидає пускову установку, снаряд додатково розганяється завдяки реактивному прискорювачу, а вже стабілізація в польоті здійснюється завдяки розкладним механізмам.

Виокремлюють різні види пострілів. З основних:

  • DM 12 з кумулятивною бронебійною боєголовкою,
  • DM 21 з тандемною – для ураження танків, які мають активний захист.

Та загалом їх значно більше. На практиці усе залежить від цілі, яку потрібно знищити.

Тактико-технічні характеристики Panzerfaust 3

Сьогодні не існує бронетехніки, яка може пережити удар Panzerfaust 3. Він легко знищує БТРи, БМП, БМД і танки ворога. Навіть найновіша російська розробка БМП-3 не здатна пережити зустріч із гранатою цього комплексу.


Не існує бронетехніки, яка може пережити удар Panzerfaust 3 / Фото Збройні сили Німеччини

Пуск, до слова, одноразовий. Це означає, що зарядити гранату в пусковий механізм можна лише в заводських умовах. Важить Panzerfaust 3 трохи більш як 15 кілограмів. Крім цього, він має понад метр у довжину і може працювати на максимальну відстань до 400 метрів. Швидкість снаряда досягає 243 метрів на секунду. Як наслідок – Panzerfaust 3 часто використовують, як останній рубіж оборони.

Чим особливий та як працює гранатомет Panzerfaust 3: дивіться відео

Panzerfaust 3 – це солідне доповнення до тих протитанкових засобів, якими сьогодні користуються ЗСУ. Ця німецька техніка стане в пригоді для боротьби в містах, селах, у лісах та лісистих місцевостях. А зважаючи на той факт, яку бронебійність має сам комплекс, у ворога не залишиться жодних шансів на виживання після зустрічі зі снарядом.

В жилах українців тече козацька кров. Тому жодному окупанту не до снаги завоювати нашу землю. Відчуйте дух історії разом із мужнім брендом Козацька Рада, який є втіленням величі козацького духу, що бере початок з 1492 року.