На що здатна ця сучасна техніка – 24 канал спільно з мужнім брендом Козацька Рада розповідає у новому спецвипуску "Зброя перемоги".

До теми Потужні та маневрені автомобілі з Норвегії: як вони допомагають нашим захисникам

Можливо, наші донати допоможуть збільшити кількість БпЛА Black Hornet. Цей найменший у своєму класі дрон може виконувати функції розвідника. Попри те, що він важить всього лише 32 грами, Black Hornet має навіть вбудований тепловізор.

Black Hornet: тактико-технічні характеристики та особливості дрона

Black Hornet – це норвезька розробка компанії Flir, яка спеціалізується на створенні тепловізійних камер та різноманітних датчиків. Тож досвіду роботи з такими крихітними технологіями у фахівців цієї фірми чимало. Відтак інженери змогли вмістити всередину не тільки тепловізор, але й дві оптичні камери.

Один з найменших дронів у світі / Фото Міністерство оборони Великої Британії

Black Hornet став одним із найменших у світі дронів-розвідників, який можна просто кинути собі в кишеню. Він особливо стане у пригоді під час боїв на ближніх дистанціях. Велика перевага цього дрона полягає в тому, що його системи легко інтегруються з наявним програмним забезпеченням ЗСУ. Тож проблем із використанням Black Hornet немає.

Читайте також Німецька техніка, яка має рекордні характеристики: як вона підсилює наших захисників

Крім того, цей безпілотник можна запускати навіть з розвідувальних автомобілів просто на ходу. Для цього потрібна спеціальна пускова установка. Це, мабуть, єдина складність експлуатації Black Hornet. Все решта – елементарно просто, адже його розміри та безшумність роблять дрон практично невидимим для людського ока.

Візуально норвезький БпЛА нагадує комаху. Під час бою помітити його дуже складно.

Black Hornet нагадує комаху / Фото Міністерство оборони Великої Британії

Та за такі можливості доведеться чимало заплатити. Вартість комплексу, а це два дрони, система управління та зарядна станція, починається від 60 тисяч доларів.

Що стосується габаритів та потужності, то Black Hornet має:

  • всього лише 10 сантиметрів у довжину;
  • час перебування у повітрі – до 25 хвилин;
  • може долати відстань у 1,5 кілометра на швидкості до 20 кілометрів на годину;
  • висота польоту – від 10 до 30 метрів. На такій висоті помітити маленький об'єкт неможливо.

Можливості Black Hornet

Ще один суттєвий плюс цього дрона – його практично нереально збити. В цьому допомагають швидкість, маневреність і мініатюрні розміри.

Крім цього, Black Hornet дуже зручний у користуванні, адже для його запуску не потрібне калібрування. Це суттєво економить час військовим.

Для використання Black Hornet не потрібне калібрування / Фото Міністерство оборони Великої Британії

Потужні камери дозволяють побачити чітку та якісну картинку не тільки вдень, але й вночі. Та й розміри дозволяють запускати його там, де звичні дрони просто не можуть добратися. Black Hornet може пролітати крізь шпарини, невеликі отвори чи віконця. І найголовніше – це все практично безшумно.

Black Hornet не потрібне калібрування / Фото Міністерство оборони Великої Британії

Хто користується такими дронами

У Норвегії свою розробку вважають лідером на ринку. І це не дивно. Адже сьогодні Black Hornet мають велику популярністю у спецвійськах Норвегії, Британії та США. А з початком повномасштабного вторгнення Росії на територію нашої країни до цього списку доєдналася і Україна.

Black Hornet: на що здатні ці крихітні і безшумні БпЛА – дивіться у відео