Спільно з мужнім брендом Козацька Рада 24 канал розкриває цікаві деталі про машини підвищеної прохідності, що передала Норвегія.
Читайте також Німецька техніка, яка має рекордні характеристики: як вона підсилює наших захисників
А поки усі ми об'єднуємося в тилу, наближаючи перемогу України донатами, ЗСУ ефективно протистоять ворогу на фронті. Допомагає їм у цьому техніка, яку передають країни Заходу. Зокрема, бронеавтомобілі IVECO LAV III – універсальний інструмент для виконання завдань тактичної підтримки.
IVECO LAV III: тактико-технічні характеристики та модифікації
На початку "нульових" компанія Iveco Defence Vehicles зайнялася розробкою броньованих автомобілів на базі IVECO LAV – багатоцільового бронетранспортера від італійських інженерів. Виробник доклав максимум зусиль, аби спростити конструкцію машини та зберегти при цьому її потужність та ефективність. Як результат – світу представили IVECO LAV III.
Броньовик IVECO LAV III / Фото Міноборони Норвегії
Потужність двигуна у представленому бронеавтомобілі дозволила буксирувати понад 4 тонни вантажу. Завдяки цьому IVECO LAV III почали використовувати, як тягач для деяких гаубиць. Однак цим призначенням його переваги не обмежуються.
Річ у тім, що сьогодні існують різні модифікації IVECO LAV III:
- стандартні розвідувальні,
- з протитанковими комплексами,
- ремонтно-відновлювальні,
- розгороджувальні машини для земляних робіт, які оснащені додатковим обладнанням, аби розбирати завали та розчищати шляхи.
Кожна із них призначена для певного типу робіт. До слова, на озброєнні ЗСУ стоять саме стандартні патрульні броньовики.
Усі модифікації IVECO LAV III мають схожі параметри. Вага бронеавтомобілів – 7 тонн, довжина – 5,5 метра, висота та довжина – майже 2 метри. Завдяки своїй легкості він розвиває швидкість до 130 кілометрів за годину та демонструє чудову маневреність. А запас ходу IVECO LAV III – 600 кілометрів.
Озброєння та прохідність
Озброєння тут, як і в більшості бронетранспортерів, стандартне. Йдеться про кулемети калібром 7,62 або 12,7 міліметра. Однак за потреби можна встановити ракетне озброєння чи навіть дистанційно-керовані модулі. Тобто технологічність та конструкція дають операторам простір для маневрів.
Особливості броньовиків IVECO LAV III: дивіться відео
Прохідності в IVECO LAV III хоч відбирай. Транспорт може долати бездоріжжя, насипи, рови, броди, а за наявності додаткового обладнання навіть плавати. Щоправда, ця опція використовується дуже рідко, адже на воді такий броньовик втрачає швидкість та стає занадто легкою мішенню.
Російський аналог IVECO LAV III
На базі IVECO виготовлялася не лише західна техніка. Свого часу бронетранспортер також дав початок російській "Рисі", однак тамтешня модифікація відповідала вимогам армії окупанта, а в конструкції броньовика використовувалися деталі власного виробництва.
Загалом росіяни мали майже 400 броньовиків такого класу та розраховували виготовляти їх надалі. Утім, вплив санкцій зробив свою справу і російський військово-промисловий комплекс більше не здатен продукувати сучасні технології.
Норвегія використовувала IVECO LAV III в Афганістані / Фото Міноборони Норвегії
Натомість ЗСУ сьогодні підсилює 14 IVECO LAV III, наданих Норвегією. Ці автомобілі стали потужним доповненням до арсеналу нашої армії, адже броньована техніка – це один із тих компонентів, які необхідні Україні для перемоги над російськими окупантами.