Парламентська асамблея ОБСЄ схвалила резолюцію щодо агресії Росії: та втекла з засідання
Джерело:
фейсбук Микити ПотураєваПарламентська асамблея ОБСЄ ухвалила термінову резолюцію, яка засуджує російську окупацію Криму та Донбасу, порушення прав людей та мілітаризацію. Вдалося це незважаючи на спротив і тиск делегації Росії.
Резолюцію ініціювала Україна, а схвалила Парламентська асамблея 6 липня. Про це у фейсбуці повідомив керівник постійної делегації у відомстві нардеп Микита Потураєв.
Важливо Росія зірвала консультації політичної групи ТКГ, – Гармаш
Про що йдеться у терміновій резолюції
Документ суворо засуджує:
- тривалу окупацію Криму та окремих районів Донецької і Луганської областей;
- військові злочини російської влади, збройних сил та найманців на тимчасово окупованих українських територіях;
- намагання Росії заблокувати Керченську протоку та Азовське море;
- порушення прав людини в окупованому Криму та на Донбасі;
- небезпечну мілітаризацію окупованого Криму;
- незаконну російську паспортизацію українських громадян на окупованих територіях.
Потураєв зазначає: цією резолюцією асамблея вчергове висунула вимогу до Росії як до ініціатора і сторони конфлікту з Україною.
Треба відзначити потужну і одностайну підтримку української резолюції делегаціями всіх країн Заходу, але також і багатьох інших країн, які послідовно підтримують Україну,
– написав нардеп.
Росія шантажувала асамблею ОБСЄ
У разі підтримки української резолюції Росія погрожувала вийти зі складу парламентської асамблеї. Потураєв назвав це "відвертим шантажем".
Втім, делегації країн-симпатиків України, так само як і керівництво Парламентської асамблеї, проявили стійкість і єдність. Відтак російська і білоруська делегації залишили засідання.
Що відомо про Парламентську асамблею ОБСЄ?
Це один з центральних інститутів, що відіграє важливу роль у вирішенні завдань усієї організації. Головною метою асамблеї є розвиток діалогу, за допомогою якого поширюється та посилюється демократія.Парламентська асамблея ОБСЄ збирається кожного року в лютому на зимове засідання та в липні – на щорічну сесію. Результатами таких зустрічей є декларації, численні резолюція та рекомендації.
Українську делегацію очолює Микита Потураєв.
Джерело: Вікіпедія