Таким чином представники ворога зіпсували дебют нової модераторки від ОБСЄ Сільвії Берманн у політичній групі Тристоронньої контактної групи.

Читайте також У ТКГ відреагували на втрати на Донбасі: загострення планують обговорити

"Підло з боку представника Росії Дмитрівського, користуючись недосвідченістю людини, спровокувати її на оголошення неформальної консультації – формальним засіданням", – написав Сергій Гармаш.

В офіційних засіданнях українська сторона може бути представлена лише у повному складі, з представниками ОРДЛО від України. У Донецьку все-таки вирішили зірвати діалог, який розпочався, і "втягли" у студію Майю Пирогову, засуджену українським судом за терористичну діяльність. Ми, як і попереджали, в такому випадку були змушені вийти з віртуальної "кімнати переговорів". Згодом вийшли і всі інші,
– зазначив він.

Нова модераторка ОБСЄ

Представник Донецька у Тристоронній контактній групі зауважив, що "на засіданні політичної робочої групи, яке не відбулося, вперше була присутня нова призначена модераторка ОБСЄ Сільві Берман".

  • На загальній неформальній сесії нова модераторка заявила про збереження старих "практик", а саме: "не цікавитися статусом учасників робочої групи".

Сергій Гармаш також додав: "У комплексі заходів прямо записано, що робочі групи "відображають склад ТКГ", а на сьогодні "люди з Донецька та Луганська" офіційно не представляють нікого з членів ТКГ".

По суті, це означає, що в процесі так і не з'явиться інша сторона конфлікту: Росія заявлятиме, що вона посередник, а її особи з Луганська та Донецька продовжуватимуть самопроголошувати себе "сторонами конфлікту", не маючи при цьому жодної суб'єктності. У такій ситуації конструктивний діалог неможливий,
– підсумував він.

Загострення на Донбасі: що відомо

  • Бойовики на Донбасі 4 липня смертельно поранили медика Юрія Письменного з позивним "Феофан".
  • Окупанти 5 липня обстріляли позиції ЗСУ у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід".
  • Унаслідок ворожих атак загинув один військовий, а ще троє отримали поранення. Їх терміново госпіталізували.

До теми Команда США – на боці Києва, – МЗС Росії не виключає, що Штати залучать у переговори по Донбасу