Партії Порошенка і Яценюка знову домовляються про об’єднання: озвучені результати
У понеділок, 26 лютого, представники "Блоку Петра Порошенка" і "Народного фронту" провели черговий раунд переговорів щодо об'єднання партій і досягли певних домовленостей.
Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на джерела.
"У понеділок в загальному домовилися. Але це поки дуже приблизно, і невідомо, скільки проживе ця домовленість", – розповіли в оточенні секретаря РНБО Олександра Турчинова, який також бере участь в переговорах.
Читайте також: Гройсман збирається піти в народні депутати на виборах-2019
"Схоже, що домовилися. Але, скажімо так, поки тільки визначили обриси", – сказав співрозмовник в Адміністрації президента.
За даними кількох джерел у владних групах, домовленість нібито передбачає поділ спільного проекту в таких пропорціях – 50% у БПП, 30% – у "Народного фронту", 20% – у чинного прем’єра Володимира Гройсмана. Окрім того, за квотним принципом нібито повинна бути поділена політрада майбутньої партії і навіть керівництво регіональних осередків.
Варто зазначити, що в життєздатність цієї конструкції не вірять у жодній владній групі. У той же час, співрозмовники в оточенні президента Порошенка кажуть, що "остаточного рішення все ще немає", а ситуація полярно змінюється "ледь не щодня",
– мовиться у статті видання.
"Якщо раніше, говорячи про проблеми в переговорах, у президентській команді кивали в основному на главу МВС Арсена Авакова, то тепер в якості стримувального фактора додалася і позиція прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Заява останнього про участь у парламентських виборах у Порошенка також помітили і не схвалили", – зазначають журналісти.
"Фронт" і прем'єр тримають дулю в кишені і тягнуть час", – описали результативність останньої зустрічі в команді Порошенка, додавши при цьому, що у випадку походу на вибори, навіть без "фронтовиків", готові 20% списку у спільному проекті віддати Гройсману, 30% – Віталію Кличку, 50% – БПП.
Читайте також: Чому Луценко вирішив створити нову партію: версія експерта
Гройсман навчився самостійно з усіма домовлятися. Зараз він орієнтується на Авакова і Яценюка, але це не заважає вести розмови про загальний політпроект з Парубієм, намагався про щось домовлятися з Кличком,
– сказав співрозмовник у президентській фракції.
Також повідомляється, що в оточенні президента говорять про те, що для БПП гарантією успішності переговорів про об'єднання може стати публічна заява учасників про створення спільного проекту, і, наприклад, публічне входження прем'єра Гройсмана у штаб.
Нагадаємо, про переговори щодо об’єднання БПП і "Народного фронту" стало відомо ще у вересні 2017 року. Проте вже в листопаді стало відомо, що сторони припинили переговори про об’єднання в одну політичну силу.