Пряма трансляція на
Останні випуски

Чому Луценко вирішив створити нову партію: версія експерта

Луценко міг посваритися з Порошенком?
Луценко міг посваритися з Порошенком? / 24 Канал

За заявою Юрія Луценка про створення нової центристської партії можуть бути різні цілі. Бажання сформувати свій проект не обов’язково пов’язано з конфліктом Луценка і Порошенка.

Про це сайту "24" розповів директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Читайте також: Луценко розповів на що потратив зарплату в грудні, крім відпочинку на Сейшели

За словами експерта, Луценко не перестав бути політиком на жодній з посад – спочатку голови МВС, тепер генпрокурора. Він один з найдосвідченіших політиків і має свій певний електорат, який теоретично може спрацювати на нього на найближчих виборах.

Луценко ніколи не виходив на перші ролі. Він завжди починав велику кампанію, а потім вливався в якусь політичну силу. Приміром, у "Нашу Україну" Ющенка, БЮТ, після Революції гідності пішов до Порошенка,
– говорить Давидюк.

Тому, вважає політолог, Луценко заявами про власну партію може собі набивати ціну, щоб підняти ставки під час торгів.

"Чому Яценюк собі набиває ціну, торгуючись із БПП, а Луценку цього не може зробити? Хіба Луценко менший лідер Майдану, ніж Яценюк? Один був прем’єром, інший наразі генпрокурор. Особистий рейтинг Луценка цілком може буди вищим, ніж у Яценюка", – зауважує експерт.

Як вважає Микола Давидюк. перспектива в такої партії може бути, тому що електорат втомився від Порошенка і Тимошенко. І Луценко може стати для них альтернативою. Він вміє мобілізувати електорат.

В Луценка є мінуси – дуже багато кримінальних справ не доведено до логічного завершення. Поїздка на Сейшели – проблема, що він відірвався від електорату. Але були й більші провали – нещодавня зустріч з олігархом Коломойським, бійка в аеропорту Франкфурта. Він вміє викручуватися,
– переконаний фахівець.

До того ж, на його думку, щоб підняти свою популярність, Луценку буде достатньо відкрити одну-дві гучні справи і стільки ж закрити з конкретним судовим рішенням. За принципом відомого керівника Сінгапуру Лі Куан Ю посадити трьох своїх друзів.

"Питання, чи Луценко робить такі заяви для самостійного плавання, чи для торгів – невідомо. Луценко може піти на вибори президента, а потім до нього підтягнеться частина БПП. Або ж піти з погодження Порошенка. Є сумніви, що Луценко захоче повністю спалювати мости з Порошенком. Він може бути реальним наступником. Луценко може гарантувати Порошенку як фізичну недоторканність, так і недоторканність його капіталів", – підкреслив Микола Давидюк.

Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко виступає за створення нової політичної сили, куди мають приєднатися незаплямовані члени партій БПП, "Народний фронт" та УДАР. За його словами, всі, хто працює на країну, мали би створювати центристську об’єднану політичну силу. "Це не повинна бути ні БПП, ні "Народний фронт", ні УДАР при всій повазі до членів і лідерів цих партій. Ліміт довіри до них всіх вичерпано. Але це не означає, що ліміт вичерпано до багатьох, хто перебуває всередині".

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі