Пашинян оприлюднив своє бачення взаємин між Вірменією та Росією
Вірменський опозиційний політик Нікол Пашинян, який після відставки з посади прем'єра колишнього президента Сержа Саргсяна, має непогані шанси очолити новий уряд і разом із тим країну, оскільки та за формою правління є парламентською республікою, вважає себе не прозахідним або проросійським політиком, а провірменським.
Таку заяву він зробив у коментарі BBC.
Читайте також: Пашинян став єдиним кандидатом на посаду прем'єр-міністра Вірменії
"Якщо ми хочемо щось змінювати у взаєминах з Росією, ми хочемо робити це в позитивному плані. Взагалі ми думаємо, що геополітичні реверси є дуже небезпечними для будь-якої країни, і ми збираємося дотримуватися всіх міжнародних зобов'язань, які має Вірменія зараз, в тому числі у напрямку ЄврАзЕС. Ми збираємося всі ці проблеми обговорювати з нашими російськими партнерами та є впевненими, що у всіх цих питаннях ми досягнемо єдиної думки", – зауважив політик.
За його словами, у плані взаємин із Євросоюзом офіційний Єреван також підписав і ратифікував договір, який слід зреалізувати, відтак він не думає, що зближення Вірменії з Євросоюзом може якось загрожувати безпеці країни.
"Ми збираємося покращити та поглибити взаємини і з Росією, і з євразійськими партнерами, і з партнерами з ОДКБ, і з Європейським союзом, і зі Сполученими Штатами, і з Іраном, і з Грузією і взагалі з усіма партнерами, але ми представляємо це так: не повинно одне статися за рахунок іншого. Це найголовніше, тому що Вірменія – член міжнародної сім'ї, і ми збираємося поводитися як гідний, суверенний член сім'ї", – підкреслює Пашинян.
Водночас він додає, що Вірменія – незалежна країна, і вони бачать, що Росія не втручається у її внутрішні справи, в тому числі в питання розвитку економіки.
Читайте також: У Єревані поновилися протести: активісти перекривають дороги
Дуже багато зараз в західній пресі представляють мене як прозахідного політика. Я казав неодноразово, що я – не прозахідний, не проросійський, що не проамериканський політик , а провірменський. І це реальна оцінка моєї позиції. Що стосується Євразійського економічного союзу , так, я був проти вступу Вірменії, але Вірменія зараз є членом ЄврАзЕС, і це є факт. І будь-який політик повинен зважати на цей факт. Я завжди говорив, що якісь різкі рухи в сфері геополітики, зовнішньої політики є дуже і дуже нерозсудливими, особливо з огляду на міжнародну та регіональну обстановку,
– додав один із організаторів вірменської революції.
Нагадаємо, з 13 квітня у Вірменії тривають протести проти призначення колишнього президента країни Сержа Саргсяна прем'єр-міністром. У понеділок ввечері, 23 квітня, президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку уряду країни. До проведення дострокових парламентських виборів у Вірменії лідер опозиції та протестів у Єревані Нікол Пашинян хоче очолити тимчасовий уряд.