Пенсійний фонд звітує про збільшення надходжень
Добре й без реформи? Пенсійний фонд звітує - у першому півріччі виконав план надходжень майже на 102%.
Зокрема, власні доходи відомства перевищили 66 мільярдів гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження до Пенсійного фонду збільшилися трохи менше, ніж на чверть.
"Дійсно, Пенсійний фонд почуває себе зараз достатньо нормально. В середньому, там десь більше 20% добавляємо по відношенню до попереднього року. Але, по-перше, коли ми це все добавляємо, ми повинні розуміти, що у нас кожен рік іде індексація пенсій, як мінімум, на рівень інфляції. Частіше, це і більше. Тобто зразу з цих двадцяти заберіть ще десять", - каже віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко.
В тому, що Пенсійний фонд був і залишається дефіцитним, не сумніваються експерти. А збільшення надходжень на 1-2% - результати інфляційних процесів, що відбуваються в країні.
"Коли зростають ціни, відповідно до цін перераховуються зарплати в багатьох секторах, з'являються якісь додаткові доходи, додаткові виплати, і за рахунок цього звичайно трохи збільшується відрахування до Пенсійного фонду. Я думаю, якщо от так поколупатися, то в основі всього інфляція", - каже директор Національного інституту стратегічних досліджень Юрій Рубан.
"Сьогоднішні звіти Пенсійного фонду про те, що вони аж на цілий 1% перевиконали план надходжень говорить лише про те, що це просто спроба тримати хорошу міну при поганій грі. На сьогоднішній день проблема наповнення Пенсійного фонду ніяк не вирішена", - каже експерт Інституту Горшеніна Володимир Застава.
За словами фахівців, пенсійна реформа, яка розпочалася в державі лише локально відбалансує дефіцит державного бюджету, але не вирішить проблему. Інші експерти не виключають: розпочата реформа призведе до того, що Пенсійні фонди взагалі втратять свою функцію.
"Я не сумніваюсь, що протягом року-двох буде ухвалено рішення про накопичувальну пенсійну систему. І, відповідно, всяка відповідальність держави за пенсійне забезпечення громадян буде знята. Віце-прем'єр Тігіпко, відповідальний за пенсійну реформу і готує її, визначає цю саму накопичувальну систему, то з його слів це виглядає так - скільки відклали, стільки і отримали", - каже президент Центру системного аналізу і прогнозування Ростислав Іщенко.
Тим часом, профспілки просять Президента ветувати закон про пенсійну реформу. Вони вважають, що законопроект не відповідає основним напрямам пенсійної реформи в Україні. Цей документ викликав гостро негативну реакцію в трудових колективах, в профспілкових організаціях та загалом в суспільстві.