Переформатування АТО – "гібридна відповідь" на "гібридну війну" Путіна, – нардеп

19 червня 2017, 16:03
Читать новость на русском

Народний депутат Дмитро Тимчук пояснив, що передбачає так званий законопроект про переформатування АТО та реінтеграцію Донбасу.

Про це Тимчук написав у своєму Facebook.

Депутат зазначив, що у понеділок відбувалось засідання робочої групи з доопрацювання законопроекту, який офіційно має назву – "Про Особливості державної політики з Відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей України".

Читайте також: Що буде замість формату АТО на Донбасі: коментар генерала

Тимчук каже, робота над законопроектом вже закінчується і незабаром він вже буде поданий у Верховну Раду.

Пояснюючи суть самого проекту закону, нардеп каже, що "як би кому не хотілося, ми не можемо взяти і оголосити війну Росії".

Ми просто не зможемо бадатися військовими та економічними потенціалами "безпосередньо", в ході відкритого військового протистояння двох держав. Така нинішня "де-факто війна без війни де-юре" – і є суть путінської "гібридної агресії",
– наголошує Тимчук.

Законопроект про "реінтеграцію Донбасу" він називає "гібридною відповіддю" на "гібридну війну".

"На ці реалії ми знайшли не менш "гібридну відповідь" у вигляді цього законопроекту, коли українська армія може використовуватися для звільнення окупованих росіянами територій без юридичного стану війни з РФ", – зазначив нардеп.

Тимчук каже, що згідно з законопроектом АТО пропонують замінити військовою операцією, якою керуватиме не СБУ (як зараз, в режимі АТО), а оперативний штаб.

Загальне керівництво Оперативним штабом здійснюватиме Президент як Верховний Головнокомандувач, з питань оборони також керівництво здійснює Генштаб. Президенту надається право як вирішувати питання використання сил і засобів ЗСУ в операції, так і залучати інші силові структури, але під загальним керівництвом військових,
– уточнив Дмитро Тимчук.

Він додає, що відповідно до проекту закону на розсуд Президента може бути введений воєнний стан.

Читайте також: Що означає закон про деокупацію Донбасу: пояснення Ірини Луценко

Нагадаємо, 19 червня перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко заявила, що розпочалось засідання робочої групи щодо доопрацювання законопроекту про деокупацію та реінтеграцію Донбасу. За її словами, найближчим часом відбудеться РНБО, де буде розглянуто цей законопроект і ухвалено остаточне рішення.