Позиція Росії щодо переговорів слабне з кожним днем війни, треба дочекатися, – політтехнолог
Упродовж повномасштабного вторгнення різні так звані "голуби миру" інколи намагаються схилити Україну до переговорів. Зараз з Путіним взагалі нема про що говорити.
Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен. За його словами, зараз проводити перемовини з російським диктатором Владіміром Путіним абсолютно непотрібно. У нього нездорові та неадекватні вимоги, на які точно ніхто не погодиться.
До теми У гру може увійти Китай: WSJ прогнозує переговори між Україною та Росією після контрнаступу ЗСУ
Позиція Росії щодо переговорів слабшає
Як наголосив Тизенгаузен, зараз у Путіна є єдине завдання – забрати хоча б якийсь шматок української території, який вдалося окупувати з початку повномасштабного вторгнення. Не варто забувати і про його початкові абсурдні вимоги щодо відмови вступу в НАТО, демілітаризації тощо.
Про що з ним говорити? Щоб ми визнали окуповані території російськими? Говорити про певний шматок території? Ні, такого не буде. Говорити, що ми самостійно демілітаризуємося і не будемо вступати в НАТО? Ні. НАТО – єдиний шанс України, що Путін не припреться сюди через пару років знову. Я поки не бачу предмета розмови,
– підкреслив Тизенгаузен.
Важливо, що українське суспільство зараз в жодному разі не підтримає ідею сідати за переговори з Росією. Ніхто не збирається розмовляти з диктатором Путіним, Лавровим, Шойгу та іншими воєнними злочинцями.
Чи можливі зараз перемовини між Україною та Росією – думка Тизенгаузена: дивіться відео
Політичне керівництво та військові неодноразово чітко заявляли про умови, після яких можуть відбутися перемовини. Це – звільнення усіх окупованих територій, визнання відповідальності за вбивство українців, репарації тощо. На ці умови зараз Путін не піде. Але статися може всяке.
З кожним днем позиція Росії стає слабшою. Коли Путін буде в максимально слабкій позиції, тоді можна буде говорити не з ним, а з тим, хто біля нього є. Щось на кшталт "віддавайте нам цього персонажа – вбивцю і терориста. А далі будемо розмовляти". Здається, ось так може бути,
– припустив Тизенгаузен.
Перемовини між Україною та Росією: коротко
- Українське військово-політичне керівництво неодноразово підкреслювало, за яких умов можуть відбутися переговори з Росією. Насамперед окупанти мають вивести війська з усіх окупованих територій, виплатити репарації, а усі воєнні злочинці мають понести відповідальність.
- Упродовж повномасштабної війни деякі західні політики намагалися підштовхнути Україну до переговорів з Росією. Нещодавно у цій справі знову "засвітився" президент Франції Еммануель Макрон.
- Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен прокоментував ідею переговорів між Україною та Росією. Він не вірить в такі перемовини на цьому етапі війни.