"Путін – не пацієнт цього світу": Зеленський відреагував на заклики до переговорів з Росією

5 грудня 2022, 11:37
Читать новость на русском

Джерело:

Financial Times

Міжнародні партнери все частіше схиляють Україну та Володимира Зеленського до переговорів із Росією. Однак президент України рішуче відкидає такі пропозиції, адже жодних балачок з агресором бути не може.

Союзники вірять, що війну можна закінчити дипломатичним шляхом. Однак "мирні переговори" з країною-агресоркою за чинної кремлівської влади просто неможливі.

Читайте також На "Пташку" з "Азовсталі" накинулися через нагороду від Зеленського: чому це неправильно

Зеленський рішуче відхилив пропозиції щодо перемовин з агресором

В України та Західних партнерів можуть не збігатися погляди щодо ведення перемовин. І це нормально.

Російські воєнні злочини, масштабні руйнування та кровопролиття дали чітко зрозуміти українцям, що жодного компромісу з агресором бути не може. Союзники натомість занепокоєні категоричною відмовою від "діалогу" з Росією.

Також вони хвилюються, що докладені Україною зусилля, аби повернути всі окуповані території, у тому числі й Крим, спровокують застосування ядерної зброї Владіміром Путіним. Через це намагаються владнати все дипломатично, проте народ України на чолі з президентом Зеленським проти домовленостей з країною-агресоркою.

Світ – не лікар із великим досвідом. Не лікар Путіна, і Путін – не пацієнт цього світу",
– підкреслив Зеленський.

Зверніть увагу Вистояти цієї зими – це відстояти все, – Зеленський звернувся до українців

Навіщо Росії заяви про переговори з Україною

  • Аналітики Інституту ведення війни стверджують, що Росія прагне переговорів, аби зміцнити за цей час свої позиції на фронті. Так, спікери Кремля часто видають абсурдні заяви стосовно переговорів з Україною.
  • Вони прагнуть переконати Захід, що це Україні та партнерам необхідні переговори з Росією, а не навпаки. На додачу, окупанти заявляють, що готові "вести діалог", якщо НАТО піде на певні поступки.
  • Зокрема, на думку керівництва Росії, Захід повинен погодитися на вимоги Росії щодо "гарантій безпеки" 2021 року. Мовиться про пункт "нерозширення Альянсу".
  • Однак експерти пояснюють, що тимчасове призупинення воєнних дій та поступки агресору не принесуть користі Україні. Такі "діалоги" зіграють на руку виключно Росії.