Україна перейшла на літній час 2024: котра зараз година
Традиційно кожної весни Україна переходить на літній час. Так, стрілки годинників перевели на годину вперед. Відтепер у нас новий час.
Практично у всіх електронних пристроях, смартфонах переведення часу на годину назад/вперед проходить автоматично. Однак кнопкові телефони чи механічні годинники все ж доведеться адаптувати під теперішню годину вручну. 24 Канал розповість, котра зараз година та як звикнути до такої часової зміни.
Дивіться також ЗСУ мають усі підстави для швидкого звільнення Криму: який головний інструмент
Як тепер змінився час
Зимовий час традиційно змінився на літній в останній тиждень місяця – 31 березня. Під час переходу на літній час годинник перевели на 1 годину вперед, з 3:00 на 4:00.
Точний час зараз ви можете подивитися тут.
Довідка. Перехід на літній час відбувається щороку і не лише в Україні. Так, це роблять, аби більш ефективно використовувати світловий день. Відтак, таке переведення дозволяє зменшити споживання електроенергії як вранці, так і ввечері.Як адаптуватися до нових часових змін
Для того, щоб така зміна режиму дня не стала стресом для організму, важливо до цього належним чином підготуватися.
Тож користуйтеся порадами, як покращити якість сну та не постраждати від збою "внутрішнього" годинника через переведення стрілок годинника:
- Під час переходу на "літній" час рекомендується зробити адаптацію більш плавною. Поступово адаптувати режим сну можна, намагаючись лягати спати в один і той самий час.
- Обов'язково дбайте про здоровий сон, зберігаючи комфортну температуру в кімнаті та забезпечуючи тишу.
- Всім відомо, що кофеїн чи алкогольні напої впливають на цикли сну, тому перед сном варто уникнути їх споживання.
- Не забувайте провітрювати кімнату перед сном.
- Щонайменше за годину до сну відкладіть усі гаджети.
Чому Україна переходить на літній час
Правило зміни часу з зимового на літній і навпаки з`явилось не просто так. Річ у тім, що в Україні велика відстань між східними та західними областями.
Відтак якщо не переводити годинники, а завжди жити у зимовому часі – буде "колапс". Тоді влітку сонце сходитиме на Сході о 3 годині ночі, а заходитиме о 8 годині вечора. Варто погодитись, що така перспектива є не надто приємною.
Залишати повний перехід на літній час – також погана ідея. Тоді вранці буде дуже темно на Заході .