Під час операції "Акциз" лише за місяць виявлено підакцизних товарів більше, ніж за півтора року

2 грудня 2021, 11:27
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

1 листопада за наказом Дениса Монастирського було розпочато операцію "Акциз", мета якої – припинити нелегальну торгівлю без сплати податків на ринках пального, лікеро-горілчаних та тютюнових виробів. І за перший місяць співробітники поліції склали протоколів про порушення правил торгівлі підакцизними товарами більше, ніж за останніх півтора року.

Про це повідомив у своєму фейсбуці голова МВС Денис Монастирський.

За цей час перевірено понад 86 тис. об’єктів нелегального ринку алкоголю й тютюну, проведено 384 обшуки, відкрито 141 кримінальне провадження. Вилучено понад 1 млн пачок тютюнових виробів, більш ніж 246 тис. літрів алкогольної продукції, майже 103 тис. літрів етилового спирту, 18 автомобілів, які здійснювали перевезення підакцизної групи товарів. А також 3,5 тис. марок акцизного податку з ознаками фальсифікації.

Держава, в якій одні громадяни сплачують податки, а інші – ні, приречена бути слабкою. У такій державі ніколи не буде грошей на справедливе соціальне страхування, достатнє фінансування оборони та безпеки, створення умов для розбудови транспортної інфраструктури і стимулювання бізнесу. Вчителі, лікарі, військові, поліцейські, держслужбовці та пенсіонери в такій державі приречені жити на межі бідності, поки купаються в розкоші ті, хто безкарно не сплачує податки,
– заявив міністр.

За його словами, після його призначення на посаду Міністра внутрішніх справ України до нього звернулись представники асоціацій легальних виробників лікеро-горілчаних та тютюнових виробів, власники мереж із продажу палива.

"Вони розповіли про жахливий стан речей на цих ринках. У той час як легальні товаровиробники виконують свої обов’язки і сплачують мільярди гривень акцизних податків, поруч існує величезний сектор тіньової економіки", – сказав Монастирський.

За висновками експертів, які навів голова МВС, щорічно бюджет України недоотримує 45–50 млрд грн надходжень через несплату акцизних податків. Це більше, ніж Україна отримує від МВФ у якості кредитів.

Асоціації надали мені орієнтовні цифри нелегального обігу підакцизної продукції. І ці цифри вражають: 6500 точок продажу тютюнових виробів, 2500 – алкогольних напоїв, 590 місць із продажу пального і скрапленого газу,
– повідомив міністр.

Він підкреслив, що ця спецоперація завершиться не швидко, це тільки початок.

"Вона діятиме на постійній основі, аж поки ринки нелегальних підакцизних товарів не буде зменшено до нуля. За результати відповідають усі керівники на місцях власними посадами. Зворотного шляху немає! Якщо і далі заплющувати очі на щорічні втрати бюджету в десятки мільярдів гривень, незабаром це призведе до банкрутства України", – заявив Монастирський.

Як повідомлялося раніше, керівники тютюнових компаній "Філіп Морріс Україна", "ВАТ Україна", "JTI Україна" та "Імперіал Тобакко" заявили про збільшення нелегального тютюнового ринку з 6,9% до 18,1% за один рік. Зростання тіньового ринку спровокувало різке і щорічне підвищення акцизів на 20%, яке випереджає інфляцію. Тютюнова галузь закликала правоохоронні органи посилити боротьбу з незаконним обігом сигарет.