Під час справи щодо Суркісів і "Приватбанку" тиснули на суддів ВСУ: це не єдиний випадок
Очільниця Верховного суду Валентина Данішевська заявила, що на українських суддів, зокрема суддів Верховного суду, чинять тиск. До Вищої ради правосуддя вже направлено понад два десятки звернень про тиск і втручання в роботу. Стосується це і справи щодо внесків братів Суркісів у "Приватбанку".
Тиск на українських суддів: заява Данішевської
За словами Данішевської, з огляду на те, що судді Верховного Суду вже більш як 20 разів зверталися до Вищої ради правосуддя що впливу чи втручання, вони потерпають від цього так само, як і судді інших інстанцій. Так вона відповіла на питання про те, чи відчувають судді Верховного Суду та вона особисто тиск під час розгляду справ, передає Інтефакс-Україна.
До теми Справа Суркісів і "Приватбанку": Верховний суд ухвалив рішення на користь України
Із 22 звернень суддів частину розглянули, частина ще перебуває на розгляді Вищої ради правосуддя,
– зауважила голова Верховного Суду.
Данішевська долала, що тиск під час розгляду справи про внески братів Суркісів у "Приватбанку" – далеко не єдиний випадок. Але єдиний випадок, коли це стосувалося і її також.
Щоправда, вона не змогла сказати, про який характер тиску говорять судді. Данішевська це пояснила ти, що не знайома із заявами колег.
"Думаю, що це залежить не лише від дій тих осіб, які намагаються впливати, а й від суб'єктивного сприйняття подій суддею", – каже очільниця ВСУ.
Зверніть увагу Коломойський атакує НАБУ: які загрози чекають Україну
Коротко про справу Суркісів проти "Приватбанку"
- Вона є пов'язаною з націоналізацією "Приватбанку": тоді за так званою процедурою bail-in держава викупила акції Суркісів у "Приватбанку" за 1 гривню. Розмір депозитів Суркісів становить приблизно 1 мільярд гривень, які вони хочуть повернути.
- Перед цим у 2014 році брати Суркіс відкрили депозити на кіпрській "дочці" "Приватбанку". А у 2017-му суд постановив виплатити гроші власникам, однак тоді це рішення не змогли втілити у життя.
- 15 квітня Київський апеляційний суд залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій. Отож "Приватбанк" був зобов'язаним виплатити понад 250 мільйонів доларів Суркісам.
- 7 травня "Приватбанк" повідомив, що отримав постанови про стягнення цієї суми.
- Зрештою банк звернувся до Мін'юсту за поясненнями, адже чіткого механізму повернення грошей немає.
- У Верховному суді власне оскаржували процедуру bail-in за депозитами Суркісів.