Під час війни спецслужби мають право, але важливо інше, – ОП про "контакти" ГУР з Пригожиним
У The Washington Post вийшла стаття про те, що очільник ПВК "Вагнера" Євгеній Пригожин нібито пропонував ГУР співпрацю. В Україні цю інформацію не підтвердили.
Водночас радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк зауважив, що під час війни спецслужби мають право контактувати з усіма, з ким вважають за потрібне, і вирішувати завдання, які так чи інакше позитивні для України. Та важливіше інше. Про це він сказав в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу.
Цікаво Чи вдасться Путіну повернути Пригожина до покірності: прогноз ISW
Росіяни бояться українських спецслужб
За словами Подоляка, тепер Росія дуже й дуже боїться українських спецслужб. І Головного управління розвідки, і Служби безпеки України.
Пам'ятаєте, до війни: "Та які там в України спецслужби. От ФСБ, ГРУ чи СВР російські – оце так". Пам'ятаєте надутого суб'єкта Наришкіна? Який, як з'ясувалося, настільки інтелектуально недієздатний, що він продовжує з бойовими комарами воювати,
– підкреслив радник ОП.
Це його ключова концепція про біолабораторії. Наришкін постійно воює з біолабораторіями.
"Та сьогодні це все фіксує великий панічний страх перед українськими спецслужбами з боку росіян. Я за дужки винесу Кадирова, адже це більше комедійний персонаж – це вже зрозуміло. Усе, що він там з себе вибудовував протягом десятиліття, як з'ясувалося, такий самий фейк, як і гіперзвукова зброя Росії", – відзначив Подоляк.
Але що стосується Пригожина, то він чітко фіксує свій страх перед українськими спецслужбами. І про те, що українські спецслужби є дуже впливовими та розв'язують питання.
"Ці питання будуть вирішені абсолютно на користь України в найближчому майбутньому. І вирішуються на користь України", – запевнив радник.
Щодо конкретних контактів, то вони нам сьогодні дозволяють, зокрема, проводити обміни полоненими.
Не забуваймо, що штаб щодо обміну полоненими створений на базі ГУР. І це дозволяє забирати наших людей, попри те, якою є Росія, яка не дотримується ніяких міжнародних конвенцій. Також в нас дуже гаряча фаза війни. А під час гарячої фази війни обміни – це взагалі вкрай тяжко,
– сказав Подоляк.
Нам сьогодні все одно вдається – понад 2 тисячі людей забрали. І цей процес буде продовжуватися. "Тому я дуже задоволений, як все відбувається, з токи зору переоцінки хто є хто в сьогоднішньому розподілі впливів на європейському континенті", – підкреслив радник.
Сьогодні на європейському континенті є:
- потужний політичний суб'єкт. Це – Україна та президент України, який задає порядок денний;
- вкрай потужна армія, яка безумовно має бути ключовим членом нового військового альянсу. Нового – НАТО 2.0;
- максимально потужні спецслужби, які можуть протистояти Росії ефективно. Бо російські спецслужби домінували в Європі. А сьогодні, очевидно, що будуть домінувати й домінують українські. Принаймні в тому, що стосується війни як такої, забезпечення війни, отримання інформації.
Сьогодні українські спецслужби набагато більш чітко розуміють, хто є хто в оточенні Путіна, які процеси відбуваються, аналізують це все.
"На відміну від… І тут уважно! Я уважно проаналізував всі ці витоки, які, швидше, використовують як елементи інформаційної складової. "Архів Тейшейри" – будемо його так називати. Якість розвідінформації, яку ми там побачили, і якість розвідінформації, яку сьогодні користуються українські спецслужби, – це небо і земля", – констатував Михайло Подоляк.
Це суттєво міняє багато аспектів післявоєнного устрою Європи.
Буданов довів росіян, а Подоляк не стримав сліз: дивіться відео
"Контакти" ГУР з Пригожиним: що відомо
- Видання The Washington Post написало, що нібито Пригожин запропонував Україні передати дані про позиції російської армії в обмін на виведення ЗСУ з Бахмута. Журналісти пишуть, що глава вагнерівців отримав відмову. При цьому зазначається, що очільник ПВК "Вагнера" нібито мав декілька зустрічей з офіцерами ГУР в Африці, а сам Пригожин нахабно заявив, що взагалі "досі перебуває в Африці разом з Будановим".
- Коментуючи цю інформацію, представник української розвідки Андрій Юсов закликав спершу поставити запитання, кому це може бути вигідно. Він також наголосив: Київ робить все, щоб захищати національні інтереси, ефективно звільняти території. Так, спецслужби, зокрема й розвідка, використовують різні засоби та інструменти. Що ж до обговорення подібних вкидів – робити це немає сенсу.
- WP жорстко розкритикував Президент України Володимир Зеленський. Він запитав журналістів, чому вони шкодять Україні.
- На думку аналітиків ISW, вкид видання про "контакти" Пригожина з ГУР вказує на те, що Кремль планує усунути Пригожина. Щоправда, наразі Росії це дуже невигідно, адже саме його найманці масово гинуть під Бахмутом.