Під Офісом Президента відбулася акція родичів полонених у Росії українців
Родичі полонених у Росії українців 12 жовтня влаштували акцію "Україно, МИ Є!". Учасники протесту зібралися під Офісом Президента, аби передати владі свої вимоги.
Мітинг присвячений проблемам полонених та зниклих безвісти українців, а також їхнім родичам. У заході взяли участь понад 50 осіб.
Зверніть увагу Майже 14 тисяч життів, – омбудсменка розповіла про злочини окупантів за 8 років війни
Родичі полонених українців у Росії організували протест
В акції протесту взяли участь і колишні бранці. Владислав Овчаренко розповів, що потрапив у полон 10 жовтня 2016 року. Разом з другом вони прогулювалися Луганськом, коли до них підійшли люди в цивільному і представилися як "поліцейські".
Коли ми відійшли від центра міста, нас запакували в Mercedes Vito, якщо не помиляюся). І ми поїхали до будівлі так званого "МДБ" (міністерство державної безпеки – 24 канал),
– пригадав хлопець.
Він зауважив, що провів у підвалі цього приміщення 2 місяці. Пізніше його перевели в СІЗО в Луганську, в якому йому довелось пробути ще рік. 27 грудня 2017 рік його з другом було звільнено з полону бойовиків.
Колишній полонений розповів про вимоги учасників акції: дивіться відео
За словами Овчаренко, акція "Україно, МИ Є!" має нагадати владі, що наразі є військовополонені та цивільнополонені, які перебувають не лише в терористичних утвореннях чи окупованому Криму, а й і в Росії. І цих українців також необхідно повертати.
Родичі українців, які незаконно утримуються в Росії, влаштували під ОП живу "стіну надії". Таким чином вони прагнуть нагадати главі держави, Кабінету Міністрів, міністерствам про невиконані обіцянки.
Жива "стіна надії" під Офісом Президента: дивіться відео
Протестувальники скерували до влади низку вимог:
- сформувати при президенті України Координаційну раду з питань полонених, зниклих безвісти та членів їхніх родин;
- вести до складу Тристоронньої контактної групи представників рідних полонених й зниклих безвісти;
- прийняти закон "Про статус полонених", який законодавчо зафіксує правовий статус людей, що перебували й зараз перебувають в полоні, а також закріплює необхідну їм соціальну допомогу;
- включити до складу Комісії з питань зниклих безвісти за особливими обставинами представників їхніх родин.
Родичі полонених у Росії українців вийшли на протест / Фото Валентини Поліщук, 24 канал
Схожі акції протесту на підтримку бранців Кремля
- 28 вересня біля Офісу Президента відбулась акція Життя заручників Кремля – це не іграшки". Колишні політичні бранці та правозахисники також влаштували перформанс на фоні мапи України з "відірваними" закривавленими територіями Донецької, Луганської областей і Криму.
- Учасники одягнули на голову мішки, що символізувало ув'язнення українців, та зачитали імена тих, кого утримують в тюрмах Росії.
- 29 вересня протест відбувся під посольством Росії в Києві. Активісти вийшли до російської дипустанови з прапорами України та димовими шашками. У руках вони тримали плакати із написами "Свободу політичним в'язням" та "Росія – тюрма народів".