Під загрозою сховище відпрацьованого ядерного палива ЧАЕС: рейдери захоплюють підприємство

8 жовтня 2016, 10:00
Читать новость на русском

Під Києвом триває резонансна рейдерська атака на підприємство, яке будує енергоблоки атомних станцій, а також сховище ядерних відходів для Чорнобильської АЕС.

Про це повідомив заступник директора ПАТ "Південтеплоенергомонтаж" (ЮТЕМ) Руслан Свінціцький.

За його словами, сьогодні група невідомих осіб за підтримки півсотні "тітушок" зробила захоплення підприємства, під час якого призначила "нового" главу правління.

Сьогодні ми дізналися, що стратегічне для України підприємство ЮТЕМ, що побудувало 15 атомних енергоблоків, більше половини українських ТЕС, яке будує сьогодні сховище ядерних відходів на Чорнобильській атомній станції, є боржником якоїсь компанії "СНМ", яка складається з 7 осіб і торгує солодощами. За рішенням Госпсуду Києва, нас примушують віддати невідомий нам борг в 5 млн. грн., описавши наше майно. Ми поки не уявляємо, хто може стояти за всім цим. Це може бути як банальний бандитський наїзд з метою викрасти майно або фінансові ресурси, так і далекосяжна гра із захоплення або блокування роботи ПАТ, що в підсумку може призвести до зриву великих міжнародних контрактів державного значення,
– пояснив Свінціцький.

Він також додав, що за рішенням Оболонського районного суду Києва, на посаду голови правління ЮТЕМ "відновлено раніше незаконно звільнена" якась Колесникова Олена, яка тепер керує всім холдингом.

"Така людина у нас ніколи не працював ні на якій посаді. Ми з'ясували, що пані Колесникова проживає на окупованій території Луганської області та в Україну за останні півтора року не в'їжджала. Рейдери на даний момент роблять спроби вивести гроші з рахунків компанії. Поки їх зупиняє лише те, що банк тимчасово заблокував рахунки. Але вже через 5 днів загарбники зможуть переправити кошти куди побажають", – наголосив Свінціцький.

У ЮТЕМ сподіваються, що правоохоронні органи дадуть адекватну оцінку спробі силового захоплення стратегічного підприємства. Уже сьогодні вдалося з'ясувати, що частина молодих людей, які захопили адміністративну будівлю ПАТ "Південтеплоенергомонтаж" в Бучі були найняті за 250 гривень в передмісті Києва, зокрема, у Фастові.

Юристи компанії вже подали зустрічні позови для оскарження судових рішень вищезгаданих судів. А також ми готуємо відповідні звернення в прокуратуру, СБУ в Адміністрацію президента, оскільки проблема - державного рівня. Це стосується не тільки будівництва ядерного об'єкту в зоні відчуження, (партнером проекту є американська компанія Holtec – ред.) а й розробки проекту адаптації американського ядерного палива для українських АЕС. Україна планує відмовитися від російського ядерного палива на користь інших постачальників і ЮТЕМ сьогодні розробляє механізм інтеграції нових паливних елементів в існуючі енергоблоки українських АЕС,
– пояснив Свінціцький.

За його словами, крім голови правління всього ПАТ, рейдери шляхом юридичних маніпуляцій також змінили директора одного з підрозділів, що входять в холдинг - "ЮТЕМ Інжиніринг". Причини вибору саме даного підприємства поки не відомі.

Довідка: ЮТЕМ засновано у вересні 1926 року. За роки незалежності України компанія брала участь в спорудженні та введенні в експлуатацію: Запорізької АЕС – 1000 МВт; Рівненської АЕС – 1000 МВт; Березовської ТЕС – 165 МВт; Старобешівської ТЕС – 225 МВт.

Підприємство бере участь у монтажі енергетичного обладнання за кордоном в Греції (ТЕЦ Керацині, Кардіо, Аміндіон, Агіос Димитрос), Болгарії (ТЕС Маріца-Схід, АЕС Козлодуй), Чехії (АЕС Темелін), Словаччини (АЕС Яславскі Богуніце, Моховці), Угорщини (АЕС Пакш), Монголії, Кубі (АЕС Хурагуа), Німеччини (АЕС Норд, ТЕС Боксберг), Ірані (ТЕС Рамін, Ісфаган, АЕС Бушер), Іраку (ТЕС Басра, Наджіб) і ін. Понад 3100 співробітників компанії в 1986-1987 роках взяли участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.