Існує план, спрямований проти української державності, – Данілов про рішення КСУ
Ситуація з рішенням Конституційного Суду вказує на можливість існування плану, спрямованого проти основ української державності. Секретар РНБО Олексій Данілов заявив про аналогії з подіями 2010 – 2014 років.
Є план підриву української державності
Про те, що означає рішення КСУ та хто ним може "курувати", у фейсбуці розповів секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов.
Читайте також Доступ до е-декларацій відновлять: що відомо про розпорядження уряду
Низка останніх подій, пов'язаних з рішеннями КСУ, дає вагомі підстави вважати, що існує цілісний план, спрямований проти основ української державності,
– зазначив Данілов.
За його словами, Конституційний Суд у цьому випадку виступає "криголамом "досягнень України на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції. А також руйнує антикорупційне законодавство, ухвалюючи персонально спрямовані рішення щодо антикорупційних органів.
Є аналогія до подій 2010 – 2014 років
Секретар РНБО висловив припущення, що ситуацією, що склалася "диригують" якісь зовнішні і внутрішні сили, зацікавлені в максимальному ослабленні української влади та згортанні європейської інтеграції.
Простежується аналогія з подіями 2010 – 2014 років, коли відбувалася активізація російських "агентів впливу", згортався європейський вектор розвитку, а Конституційний Суд часів Януковича своїм рішенням дав можливість узурпувати владу,
– додав Данілов.
Він також нагадав, що в лютому 2019 року КСУ скасував закон про незаконне збагачення. У результаті закрили кримінальні провадження. Рішення від 27 жовтня 2020 року – фактична ліквідація е-декларування.
Які наслідки рішення КСУ
Воно, на думку секретаря РНБО, призведе до катастрофічних наслідків як у внутрішньо-, так і в зовнішньополітичному вимірі.
Зокрема, до формування недовіри у відносинах України з ЄС , що ставить під загрозу існування безвізового режиму, стає неможливою співпрацю з міжнародними фінансовими інститутами тощо.
Рішення Конституційного Суду: основне
- КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.
- Після цього НАЗК закрили доступ до реєстру електронних декларацій чиновників.
- У МЗС України попередили про можливе погіршення через це відносин України зі Заходом. Зокрема, щодо питання безвізового режиму.
- 29 жовтня стало відомо, що уряд розпорядився на виконання рішення РНБО відкрити доступ до декларації.