Підсумки тижня: В Україні — Конституція 2004, у ВР — коаліція і новий уряд

1 березня 2014, 20:45
Читать новость на русском

Ті, хто ще тиждень тому був при владі, - тепер опозиція, а колишні опоненти - нині влада. За один день Україна повернулась до Конституції 2004 року, за тиждень у Раді створили коаліцію. Тоді ж за кілька годин обрали новий уряд.


Турчинов виконує обов'язки президента

Безперервно і секундними рішення парламент за тиждень передав владу з рук в руки. Перша посада – голови Верхової Ради, крісло дістається Олександру Турчинову. За два дні він вже – з повноваженнями президента, якими той же парламент його і наділив.

Олег Махніцький – Генпрокурор, Валентин Наливайченко – голова СБУ.

Перші, вже не тимчасові призначення – свободівець стає генпрокурором, ударівець – головою СБУ, від Батьківщини призначили голову Нацбанку. Зі складом Кабміну вирішили бути обережнішими, спочатку кандидатів привели на оглядини Майдану.

Я проти половини тих, кого називали. Арсеній Аваков. Чому? Тому що він непрофесіонал, міністр соціальної політики – я вважаю, це не та людина, яка повинна займатися соціальною політикою. Вибирають непрофесіоналів. Пан Булатов – я не в тому плані не підтримую, що в нього з Автомайданом справа, а через те, що він людина непрофесійна, – говорять активісти Майдану.

Уряд "політичних камікадзе"

Попри неоднозначну позицію людей, ці ж кандидати на наступний день були вже в парламенті. За них у залі – блискавичне голосування. "За" Яценюка – 371 нардеп.

Це уряд – політичних камікадзе, можу вас запевнити, що цей уряд, не дивлячись на надскладні завдання і ситуацію, буде працювати на єдність, стабільність, мир і злагоду в країні, – заявив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Три міністри – люди революції. "Голос" Майдану очолить мінкульт, лікар Майдану – Мінохорони здоров'я, Автомайдан - Міністерство молоді і спорту. Решту посад поділили "Свобода" і "Батьківщина".

Сконцентруємо дії всіх правоохоронних органів прокуратур, міліції, СБУ для швидкого оперативного розслідування тих подій, які відбулись в Києві, негайного розшуку всіх винуватих, і притягнення їх до кримінальної відповідальності, – наголосив перший віце-прем'єр Віталій Ярема.

"Внесемо закон про люстраційну перевірку суддів, він буде подаватись в пакеті з законом з пакетом внесень змін про судоустрій, це будуть мої перші кроки", – запевнив міністр юстиції Павло Петренко.

"Нема чим фінансувати пенсії і починати виплачувати пенсії з 4 березня, от чим слід займатися", – зауважила в свою чергу міністр соціальної політики Людмила Денисова.

Про окремих членів нового уряду позитивно відгукнувся регіонал Сергій Тігіпко.

Оцінюю професійні якості, того ж Арсенія Яценюка, міністра фінансів Олександра Шлапака, я працював над законом про освіту з паном Квітом, і теж його добре оцінюю, я оцінюю добре якість Шеремета, міністра економіки, я Петренка поважаю, разом з ним працювали над антикорупційного законами , бачив його в роботі, 7 законів разом відпрацьовували, я оцінюю дуже добре Гройсмана, всіх інших я не знаю, – сказав він.

Єдиного кандидата у президенти від колишньої опозиції не буде

Уряд призначили і – почали боротись за президентське крісло..

Склад нового уряду – це не надто вдалий компроміс між вимогами Майдану і прагненнями окремих політиків. На мій погляд, новий уряд буде націлений швидше не вирішення економічних проблем, а своїми діями багато в чому буде націлений на забезпечення перемоги Юлії Тимошенко у президентській кампанії, – вважає політолог Євген Магда.

У "Батьківщині" зауважили, що єдиним кандидатом від їхньої партії є Юлія Тимошенко.

УДАРу в уряді нема. Юлія Тимошенко, яка за рішенням того ж парламенту отримала волю, тепер особистий конкурент Віталія Кличка.

На сьогоднішній день мої плани не змінились, і я буду брати участь в президентській кампанії. Рішення Тимошенко балотуватись у президенти для мене було несподіванкою, тому що вона ніде не заявляла про це, але в розмові вона підтвердила, – сказав Віталій Кличко.

"Ми пропонували, щоб опозиція , в розрізі "Батьківщини", отримала уряд, а нас підтримали в президентській кампанії. Домовленості відсутні", – сказав нардеп від УДАРу Валерій Пацкан.

"Свобода" теж свого не упустить. Вони також готують кандидата. Олег Тягнибок, однак, говорить, що формат їхньої участі буде визначений пізніше – свободівці можуть і не висувати свого кандидата, а когось підтримати.

Партія регіонів перейшла в опозицію

За президентське крісло змагатиметься і Партія регіонів. Вони тепер – в опозиції і їх залишилось трохи більше сотні. Але і ці нардепи налаштовані реформувати партію і висувати кандидата.

Треба Партії регіонів визначатись зі своїм кандидатом, зараз на фракції велись дискусії щодо оновлення керівного складу партії, не виключено, що буде вирішуватись і це питання, – розповів регіонал Юрій Мірошниченко.

У кулуарах подейкують, що від регіоналів балотуватиметься Сергій Тігіпко. Не варто забувати і про Петра Порошенка, який так і не отримав жодної міністерської посади. Дострокові вибори – 25 травня, кампанія офіційно стартувала. Наступного тижня всі політичні сили планують з'їзди.