Підсумки тижня: Заступнику Генпрокурора анулювали візу до США
16 грудня 2012,
18:33
Читать новость на русском
Першому заступнику генпрокурора України Ренату Кузьміну анулювали американську візу. Офіційну причину не розголошують, але правозахисник Аркадій Бущенко переконаний: причина - політичні переслідування в Україні, насамперед Юлії Тимошенко.
Ще минулого року він разом з іншими правозахисниками звертався до західних держав, аби ті запровадили санкції до українських чиновників, які порушують права людини.
“Переслідування лідерів опозиції з очевидним політичним підтекстом, з грубими порушеннями права на справедливий суд просто паплюжать імідж України і є просто певні особи, які за це відповідають. Я думаю, що анулювання візи США для пана Кузьміна - це перша ластівка для багатьох чиновників”, - заявив виконавчий директор Української Гельсінської спілки Аркадій Бущенко.
Кузьмін написав відкритого листа Президентові США
Залишившись , Ренат Кузьмін написав відкритого . Поскаржився, що в такий спосіб йому перешкоджають розслідувати вбивство колишнього депутата та бізнесмена Євгена Щербаня. Генпрокуратура підозрює, що до вбивства причетна Юлія Тимошенко, а важливі свідки зараз перебувають у США.без візи листа Президентові США
“Шановний пане Президенте, я прошу Вашої допомоги у встановленні істини. Прошу Вашого сприяння в отриманні свідчень від свідків у справі про вбивство Євгена Щербаня: Павла Лазаренка і Петра Кириченка, які перебувають у США. Прошу Вас дати об'єктивну оцінку діям американських чиновників, причетних до організації провокацій стосовно мене”, - йдеться у листі першого заступника Генпрокурора України Рената Кузьміна до Президента США.
У США кажуть, що ще не почали застосовувати санкції
запропонувала Кузьміну подавати документи на нову візу - може, й дадуть. При цьому в Держдепартаменті кажуть, що візових санкцій проти українських чиновників немає.
Американська влада
Американська влада
“Наші зусилля стосовно уряду України до сьогодні полягали у використанні дипломатичного процесу, аби закликати їх змінити політичний курс, припинити політичні переслідування, звільнити колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко та краще захищати репутацію України як демократичної країни. Це політика, якої ми дотримуємося в даний момент. Звичайно, ці заходи, про які ви говорите, можливі, але ми не є на цьому етап”, - розповіла речник Держдепартаменту США Вікторія Нуланд.
У своєму нарікає на департамент юстиції США, мовляв, жодної допомоги у розслідуванні "справи Щербаня" і жодної відповіді на звернення української Генпрокуратури. У відповідь американська сторона знову згадує про вибіркове правосуддя в Україні.
листі Ренат Кузьмін
листі Ренат Кузьмін
“Департамент юстиції розглядає конкретні запити в конкретних ситуаціях, які мають юридичний та політичний аспекти. І рішення завжди ухвалюється з урахуванням всіх цих моментів. В контексті цього ви знаєте наше ставлення до вибіркового судочинства в Україні”, - сказав .посол США в Україні Джон Теффт
Ренат Кузьмін вже писав листа у Вашингтон. У жовтні в листі до Конгресу він також розповідав про злочини Юлії Тимошенко. Незадовго перед цим Сенат США ухвалив різку резолюцію щодо України, в якій вимагав випустити Юлію Тимошенко, а причетним до її ув'язнення українським чиновникам заборонити в'їзд до США.
Про політв'язнів нагадали і в Євросоюзі
Про справи політв'язнів нагадали українській владі і в . Європарламент ухвалив резолюцію, в якій, зокрема, знову закликав звільнити Тимошенко та Луценка. Згадали євродепутати і про порушення під час останніх виборів. Втім, про будь-які санкції в документі не йдеться, а загальний тон резолюції в українському МЗС розцінюють як цілком дружній.Євросоюзі
Резолюція Європарламенту - найкраща з усіх, що стосувались України протягом останнього часу, кажуть в українському МЗС. Мовляв, ЄС дав зрозуміти, що готовий поглиблювати співпрацю з Україною.
“Ми отримали чіткий сигнал: в Європі на нас чекають. Коли нам постійно говорили: в Європі на нас ніхто не чекає, нащо вам це потрібно, йдіть в Євразійський союз - це неправда. Так, є вимоги, деколи несправедливі, деякі справедливі, але важкі до виконання, але в Європі на нас чекають. Це основний висновок, який можна зробити з резолюції Європарламенту”, - вважає директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.
У резолюції Європарламенту вимагають відпустити політв'язнів
Водночас, ледь не половина резолюції Європарламенту присвячена порушенням на останніх українських виборах і . Окремим пунктом наголошено, що політв'язнів потрібно випустити на волю та реабілітувати. Але ці вимоги звучать не вперше, і результату - нуль.політичним переслідуванням
“Європейський парламент з регулярністю раз на півроку ухвалює резолюції на тему України, звертається з якимись вимогами до української влади, але українська влада так само регулярно ігнорує будь-які резолюції. Я не бачу підстав, щоб цього разу українська влада якось більш чутливо зреагувала на резолюцію Європарламенту”, - каже політолог Володимир Горбач.
Експерти: Влада може надати перевагу Митному Союзу
У резолюції Європарламенту сказано: договір про асоціацію з Україною можуть підписати менше ніж через рік, якщо офіційний Київ зробить для цього необхідні кроки. Втім, експерти вже сумніваються, що українська влада не віддасть .
перевагу Митному Союзу
перевагу Митному Союзу
“Готуються до підписання серйозні дуже документи під час можливого візиту Януковича до Москви, які стосуються й євразійської інтеграції, й вирішення газових проблем на користь Росії: передачі Росії повністю чи частково газотранспортної системи, виходу України з Європейського енергетичного співтовариства і так далі і тому подібне”, - розповів директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко.
Нагадаємо, за інформацією українських ЗМІ, Президент України Віктор Янукович наступного тижня може відвідати Москву, і одним з головних питань переговорів буде поглиблення співпраці України з Росією і Митним Союзом.