Пілотам-страйкарям "шиють" кримінал
Пілотам "Аеросвіту" за страйк 1 серпня загрожує півроку за ґратами.
У прокуратурі переконують, пілоти порушили Закон про транспорт, де чітко прописано - перевізникам заборонено страйкувати на шкоду пасажирам.
“Страдали люди, пасажири, які чекали на свої рейси по 5,6 9 годин на свої рейси!! Передбачено покарання у вигляді штрафу у 50 неоподаткованих мінімумів або арешт терміном на 6 місяців”, - каже начальник відділу Прокуратури в Київській обл. Андрій Швець.
Юристи розводять руками - кажуть в українських перевізників згідно з законодавством фактично немає можливості відстоювати свої права. В Європі наприклад, страйкувати не дозволено лише держслужбовцям. Українським транспортникам залишається лише скаржитись до Міжнародної організації праці.
“Можливе звернення до МОП з скаргою від українських профспілок про те, що права профспілок в даному випадку порушується законами, буде проведена перевірка і наданий висновок Уряду України”, - каже юрист-консульт Конфедерації Вільних профспілок України Сергій Стегура.
Нагадаємо, внаслідок страйку кількох десятків пілотів компанії “Аеросвіт” 1 серпня було затримано 12 рейсів з аеропорту “Бориспіль”, і ще кілька - у регіонах України. Льотний склад вимагав індексації виплат за кризові роки та підвищення зарплати. За кілька годин сторони підписали мирову. Попередньо в авіакомпанії збитки від страйку оцінили у щонайменше 100 тисяч доларів.