Події 29 січня: Закон про амністію, прощання Азарова, похорон активіста Євромайдану
Два дні радилися і проголосували за кілька хвилин: нардепи проголосували за закон про амністію. Микола Азаров попрощався з міністрами і передав свої повноваження Сергію Арбузову. У Білорусі поховали загиблого активіста Майдану Михайла Жизневського.
Азаров попрощався з урядом
Розпочався день з прощання екс-глави уряду Миколи Азарова з міністрами. Розпочалося засідання Кабінету міністрів вже під головуванням в.о. глави уряду країни Сергія Арбузова.
Перед початком засідання Микола Азаров попрощався з членами уряду, які згідно з указом Президента продовжують виконувати свої обов'язки до формування нового складу уряду. Також на засіданні Азаров передав повноваження в.о. голови уряду Арбузову.
Депутат фракції Партії регіонів Юрій Мірошниченко повідомив, що новий склад уряду може стати предметом обговорення з наступного тижня.
Без колишнього очільника уряду Азарова міністри духом не впали. Більшість - були у доброму гуморі, працюють за графіком та готові працювати далі. Титул -" виконуючий обов’язки міністра" чиновникам не заважає.
Яким буде склад нового Кабміну, поки невідомо. Консультації між парламентською більшістю та опозицією - тривають.
Як повідомив нардеп від фракції партії регіонів Анатолій Близнюк, опозиція повинна визначитись щодо посад в уряді протягом 60 днів, в іншому випадку більшість назначить міністрів без них.
Поховали ще одного активіста Євромайдану
У Білорусі під Гомелем поховали загиблого активіста Майдану Михайла Жизневського. На похоронах були присутні родичі Михайла, представники громадських організацій та політичних партій, а також журналісти.
Крім того, УДАРівець Олексій Давиденко повідомив, що у ніч на 29 січня двох активістів з вулиці Грушевського із вогнепальними пораненнями привезли до 17 лікарні Києва на Лабораторному провулку.
У київській лікарні помер один з активістів, яких привезли з вулиці Грушевського із вогнепальними пораненнями. Про це інформують "Факти" з посиланням на власне джерело.
Закон про амністію
І до основної події дня. Нардепи два дні вели переговори щодо закону про амністію. Загалом у ВР внесли 4 законопроекти.
Спікер парламенту Володимир Рибак оголосив про те, що близько 18:20 продовжиться засідання Верховної Ради, на якому розглянуть всі 4 законопроекти про амністію. Однак голосування відбулося перед 23 годиною.
Перед тим було засідання партії влади. На засідання фракції Партії регіонів до Верховної Ради з’їхалися глава держави Віктор Янукович, голова АП Андрій Клюєв та виконуючий обов'язки прем'єра Сергій Арбузов. Погоорив Янукович і з опозиціонерами.
Нардеп від фракції ВО "Батьківщина" Андрій Шевченко запевнив, що жодна опозиційна фракція не голосуватиме за законопроект про амністію, запропонований регіоналом Юрієм Мірошниченком. Так і сталося, однак провладній більшості вистачило своїх голосів.
За таке рішення проголосувало - 232 нардепи, проти - 11. Спікер Верховної Ради Володимир Рибак закрив позачергове засідання Ради під вигуки "Зрадник". Наступне засідання заплановане на 4 лютого.
За словами речника ВО "Свобода" Олександра Аронця, під час голосування за законопроект Юрія Мірошниченка нардепи від провладної більшості голосували за своїх колег.
За словами нардепа від ВО "Батьківщина" Лесі Оробець під час засідання у Верховній Раді її вдарив нардеп від Партії регіонів за те, що вона намагалася перешкодити "кнопкодавити".
Детальніше ознайомитися з законом можна тут.
Після голосування лідер ВО "Батьківщина", народний депутат Арсеній Яценюк заявив, що опозиції до кінця не відома редакція ухваленого сьогодні "закону про амністію".
Лідер УДАРу Віталій Кличко вважає, що позиція влади в контексті прийняття "закону про амністію" авторства Мірошниченка нагадує дії сомалійських піратів.
Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок вважає законопроект Мірошниченка, за який сьогодні проголосувала більшість у Верховній Раді, законом про заручників.