Політик розповів, хто із західних лідерів був проти виходу України з СРСР
Окрім тодішнього генсека СРСР Михайла Горбачова боялися виходу України зі складу СРСР і лідери двох могутніх держав.
Про це розповів голова парламентської опозиції у ВР 1990-1994 років Ігор Юхновський в ефірі одного з українських телеканалів.
Він зазначив, що головними противниками були ще президент США Джордж Буш-старший та прем'єр-міністр Великобританії Маргарет Тетчер.
За словами Юхновського, генеральний секретар СРСР Михайло Горбачов протягом кількох місяців намагався домовитись із тодішнім головою Верховної Ради Леонідом Кравчуком про підписання нового союзного договору, який мав би перезавантажити СРСР.
Згідно із тим союзним договором, пропонувалося, що загальне керівництво залишиться за центральним урядом, за Москвою, – пояснив політик.
Президент США Джордж Буш-старший навіть приїжджав в Україну, де з трибуни парламенту у Києві переконував депутатів не виходити із складу СРСР, назвавши бажання країни стати незалежною "самовбивчим націоналізмом".
На думку Юхновського, глава Штатів хотів уникнути розпаду СРСР, бо не знав, з якою державою після цього доведеться мати справу.
Читайте також: Угода, яка поставила хрест на СРСР: екскурс в минуле
Щодо прем’єр-міністра Великобританії Маргарет Тетчер, то на прохання визнати Українську державу вона лише іронічно відповіла: "Ми з Каліфорнією дипломатичних стосунків не наводимо".