У полоні окупантів досі залишається багато жінок-медиків, які перебували на "Азовсталі"
Джерело:
телеграм захисників МаріуполяУкраїні вдалося повернути 95 оборонців Маріуполя. Однак досі чимало захисників "Азовсталі" перебуває у полоні окупантів, серед них чимало жінок-медиків.
Про це розповів тимчасово виконуючий обов'язки командира полку захисників Маріуполя Микита Надточій. Він наголосив, що усіх бійців потрібно повернути додому.
Зауважте Важкі ампутації, дехто втратив житло: в Україні почали збір на звільнених захисників "Азовсталі"
У списку на обмін була лише одна жінка
Микита Надточій зазначив, що у списках на обмін, який відбувся 29 червня, і завдяки якому вдалося повернути 144 військових, була лише одна жінка-військовослужбовиця, яка захищала Маріуполь. Водночас чимало жінок залишаються у російському полоні. Здебільшого, як зазначив тимчасово виконуючий обов'язки командира, це медики, які так само виконували завдання з оборони гарнізону Маріуполя.
Тим, кого вдалося повернути, уже надають допомогу. Однак Надточій зазначив, що обмін полоненими 29 червня був лише першим кроком великої справи – повернення усіх наших захисників та захисниць додому.
Звернення Микити Надточія: дивіться відео
Обмін полоненими та повернення захисників "Азовсталі": головне
29 червня відбувся масштабний обмін полоненими між Україною та Росією, у результаті якого повернулися 144 українці, з яких 95 – захисники "Азовсталі", 43 звільнених – герої з відомого полку бійців під керівництвом Дениса Прокопенка.
Військові мають вогнепальні та осколкові поранення, вибухові травми, опіки, переломи, ампутації кінцівок.
Наймолодшому захисникові, якого вдалось визволити з неволі, 19 років, а найстаршому – 65. Всього зуміли повернути додому 59 нацгвардійців, 30 бійців з Військово-морських сил, 28 бійців ЗСУ, 17 охоронців рубежу з Держприкордонслужби, 9 бійців тероборони та одного бійця поліції.
Цікаво – Жорін розповів про те, як відбувався обмін захисників Маріуполя: дивіться відео