Помста путінського режиму: як у Росії карають та вигадують звинувачення
Протягом останніх 30 років він досліджував сталінські репресії, а сам став жертвою сучасних. У російському Петрозаводську відбувся суд над істориком Юрієм Дмитрієвим. Багато років він вивчав сталінський терор, а 2,5 роки ув'язнення отримав за незаконне зберігання зброї.
Історика-краєзнавця Юрія Дмитрієва заарештували ще у 2016 році, звинувативши у виготовленні дитячої порнографії та зберіганні зброї. Приводом для порушення справи стали фотографії оголеної прийомної доньки історика, які той зберігав на своєму комп'ютері. Дмитрієв зізнався: справді фотографував дівчинку. Та робив це для органів опіки, аби показати, що на її тілі немає синців та інших пошкоджень.
Читайте також: Гроші Путіна на Заході: експерт назвав дієві методи покарання Росії
Велику частину свого життя Дмитрієв присвятив збереженню пам'яті про сталінські репресії. Протягом останніх 30 років він займався дослідженнями і пошуками місць розстрілів і поховань. Найбільша знахідка історика – Сандармох. Урочище, де на площі 10 гектарів у 30-х роках органи НКВС розстріляли близько 10 тисяч осіб. Рідні та колеги Дмитрієва переконані, що саме професійна діяльність стала причиною його затримання. На підтримку історика неодноразово виступали громадські та культурні діячі. Всі вони стверджують, що історика переслідують насамперед за різкі і чесні заяви.
Дмитрієв – це людина-подвижник, яка рятує честь батьківщини тим, що не дає забутися жертвам злочинів,
– наголосив російський актор і режисер Веніамін Смєхов.
Переслідування за правду та нестандартні ідеї в Росії – звичне явище. Сучасним репресіям піддався один із найвідоміших російських театральних режисерів – Кирило Серебренников. Він вже більше року перебуває під домашнім арештом. Минулого року Серебренникова звинуватили у "шахрайстві в особливо великому розмірі". Він начебто вкрав з державного бюджету близько мільйона доларів, виділених на реалізацію культурних проектів. У Кремлі ж запевняли, що не обмежують творчість, і, традиційно, заплутували людей гучними словами про високе.
Читайте також: Британські депутати візьмуться за офшори Путіна у відповідь на отруєння Скрипаля, – ЗМІ
Повноцінно "творити" не змогла і російська журналістка і правозахисниця Зоя Свєтова. У лютому 2017 року її спробували покарати за співпрацю з Михайлом Ходорковським і його організацією "Відкрита Росія". Обшук у квартирі Свєтової тривав 10 годин. Заходи проводили начебто в рамках "першої справи ЮКОСа" – провідної нафтової компанії, власником якої був Ходорковський. Він, до слова, неодноразово критикував російську владу.
У Кремлі заявляють, що політичних репресій у Росії не існує. Однак, розмиті звинувачення і покарання за неіснуючі злочини доводять протилежне.
Я вірю в перемогу добра над злом. Мені здається, що Путін, він же не вічний. І ось ці сили зла – теж не вічні. І має ж щось статися,
– резюмувала російська журналістка і правозахисниця Зоя Светова.