Попередній закон про брехню в декларації не був дієвим, – нардеп
Попередній закон щодо брехні в декларації не був дієвим, тому українці нічого не втратили. Протягом останніх 6 років винесли лише близько 40 вироків.
При цьому більшість покарань були штрафами та виправними роботами. Про це повідомив депутат від фракції "Голос" Андрій Осадчук в ефірі 24 каналу.
Читайте також В Єврокомісії привітали повернення покарання за брехню в декларації, але потім видалили твіт
За його словами, стаття про брехню в деклараціях стосується понад 1 мільйона людей, тому усі вони ризикували понести кримінальну відповідальність.
Нам може подобатися чи не подобатися рішення КСУ, яке скасувало попередню статтю, але воно вже є,
– заявив депутат.
Осадчук розповів, що одним із завдань депутатів було знайти таку юридичну форму, щоб нова стаття за недостовірне декларування "встояла в Конституційному Суді". Як він зазначив, є ймовірність того, що люди, які "завалили" її до цього, спробують зробити це знову.
До теми Депутати захистили себе, – експертка про поріг відповідальності за неправдиве декларування
За словами нардепа, єдиний варіант, який був у Верховної Ради, це або провалити голосування взагалі, або знайти хоч якесь рішення, щоб поновити кримінальну відповідальність.
"Драма була б, якби не ухвалили жодного рішення, бо в Україні ніхто б не пробачив цього", – додав Осадчук.
Також він зазначив, що завдяки президенту процес щодо відновлення кримінальної відповідальності вдалося пришвидшити.
Що цьому передувало: коротко
- Конституційний Суд 27 жовтня 2020 року скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне декларування.
- Верховна Рада 4 грудня підтримала законопроєкт, який передбачає відновлення відповідальності за неправдиве декларування. За це проголосували 289 народних депутатів.
- Дмитро Разумков 7 грудня підписав закон про відновлення кримінальної відповідальності. Після цього документ передали на підпис президенту.